Kde sa ubytovať v pútnickom meste Medžugorie?

Publikované júl 20, 2014 v kategórii Bosna a Hercegovina

Kde sa ubytovať v pútnickom meste Medžugorie?

25 km od historického Mostaru leží najvýznamnejšie pútnické miesto v Bosne a Hercegovine. V mestečku Medžugorie žije len niekoľko tisíc obyvateľov, cestujú sem však návštevníci z celej Európy.

Slovo Medžugorie znamená „medzihorie“, miesto medzi dvoma kopcami. Prvé zmienky o mestečku sa v historických záznamoch objavujú v roku 1599, v roku 1892 sa založila farnosť, ku ktorej neskôr pribudol kostol sv. Jakuba.

Zjavenie Panny Márie v roku 1981

Popri Lurdoch, Fatime a Santiago de Compostela patrí Medžugorie medzi najviac navštevované katolícke pútnické mestá. Dôvodom je udalosť z roku 1981, kedy sa šiestim mladým ľuďom údajne zjavila Panna Mária.

Na prelome júla a a augusta sa tu koná Mladifest (Festival mladých), ktorého sa zúčastňujú desiatky tisíc osôb.

Príbeh sa odohral na mieste zvanom Podbrdo, kde mladíci uvideli ženu s dieťaťom v náručí. Kývaním im naznačovala aby sa priblížili, zo strachu to však neurobili. Nasledujúci deň sa v poobedných hodinách rozhodli na toto miesto vrátiť. Podľa ich tvrdení sa s Pannou Máriou modlili a rozprávali. Bolo to 25. júna, tento deň sa dodnes oslavuje ako výročie zjavenia. Katolícka cirkev nikdy ku zjaveniu nezaujala jednoznačný postoj, jej názory sa rozchádzajú. Biskup miestnej diecézy však týmto zjaveniam neverí.

Miestne pamiatky

Na miesto zjavenia vedie strmý chodník, v roku 1898 tu postavili bronzové reliéfy modlitieb a sochu Panny Márie na mieste jej údajného zjavenia. Spomedzi sakrálnych pamiatok má veľký význam aj spomínaný kostol sv. Jakuba (patrón pútnikov), postavený v roku 1934 a vysvätený v 1969.

Zábery z mesta

Tipy na skvelé ubytovanie

Ubytovanie v Medžugorí za perfektnú cenu poskytuje napríklad trojhviezdičkové zariadenie Casa Verde. Vynikajúca poloha (450 metrov od kostola) a veľmi malí majitelia. Odporúčam prezrieť recenzie predošlých hostí kliknutím na názov zariadenia. Penzión obklopuje záhrada, v okolí je obchod, pošta a autobusová zastávka. Jeho súčasťou je reštaurácia s tradičnou domácou kuchyňou. Raňajky sú spoplatnené, samozrejmosťou je však bezplatné Wi-Fi aj parkovanie na súkromnom parkovisku. Útulné izby sú klimatizované a odhlučnené, ich súčasťou je vlastná kúpeľňa a extra dlhé postele.

Veľmi príjemný pobyt si zaručene užijete v štvorhviezdičkovom Hotel Herceg. Výborné ohlasy predchádzajúcich hostí, krásny dizajn aj interiér. V cene pobytu sú bohaté raňajky, k dispozícii je aj bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a parkovanie. V bezprostrednom okolí sú potraviny a rôzne obchody, ku kostolu sa dostanete za pár minút chôdze. Priestranné izby sú moderne zariadené, samozrejmosťou je klimatizácia a odhlučnenie. Nechýba ani kúpeľňa a TV s plochou obrazovkou. Aktuálne ceny ubytovania a fotky nájdete po kliknutí na názov hotela.

728

Objednať ubytovanie v Medžugorí!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *