Kde sa ubytovať v pútnickom meste Santiago de Compostela?

Publikované mar 14, 2014 v kategórii Španielsko

Kde sa ubytovať v pútnickom meste Santiago de Compostela?

Podľa povesti bolo zo Svätej zeme (Izrael) do vnútrozemia Španielska prevezené telo popraveného svätého Jakuba staršieho, jedného z dvanástich apoštolov. Pozostatky údajného tela boli objavené v 9. storočí.

Našli sa v španielskom meste Santiago de Compostela, ktoré sa vďaka tomuto nálezu stalo svetoznámym pútnickým miestom. Každoročne sa tu koná významná kresťanská púť – Svätojakubská cesta.

Raj pre pútnikov

Podľa záznamov sa v roku 814 objavili na oblohe hviezdy, ktoré ukázali cestu k stratenému hrobu apoštola. Údaje o presnom roku nájdenia sa v jednotlivých zdrojoch nezhodujú, objavil ho dňa 25. júla biskup Theodomir z Iria Flavia. V období okolo tohto dňa sa každoročne uskutočňuje púť. Historické zmienky o prvej púti siahajú do roku 951. Pozdĺž cesty sa vybudovali rôzne sakrálne stavby so svätými relikviami, pútnici sa počas dlhej cesty orientujú podľa smerových značiek s mušľou.

Pekné propagačné video mesta

Napriek poriadne dlhej tradícii začala naberať pútnická cesta na popularite až v posledných dekádach. Veľmi priepastný rozdiel bol najmä medzi rokmi 1992 (zúčastnilo sa 9000 pútnikov) a 1993 (zúčastnilo sa 99 000) pútnikov. Dôvodom je fakt, že svätojakubská cesta bola spolu s miestnou katedrálou v roku 1993 zapísaná na zoznam UNESCO.

Overené hotely

Ubytovanie v Santiago de Compostela poskytuje množstvo rôznych hotelov a ďalších ubytovacích zariadení. Vynikajúce hodnotenia má jednohviezdičkový Hotel Avenida, nachádzajúci sa len 450 metrov od katedrály. Výhodou je aj poloha voči vlakovej stanici, z ktorej sa sem dostanete za 10 minút chôdze. V cene pobytu sú raňajky, k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Izby sú klimatizované, samozrejmou súčasťou je TV a kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom. Milý personál, čistý a príjemný hotel. Recenzie predošlých hostí a fotky si zobrazíte kliknutím na názov hotela.

Cenovo výhodný je aj dvojhviezdičkový Hotel Hórreo. Nachádza sa hneď pri historickom centre Santiaga, len 2 minúty chôdze od námestia Plaza Galicia Square, 7 minút chôdze od katedrály a 5 minút chôdze od vlakovej stanice. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie. V útulných izbách nájdete TV a kúpeľňu (s vaňou alebo sprchovým kútom). Aktuálne ceny ubytovania a recenzie predošlých hostí si môžete prezrieť po kliknutí na odkaz vyššie. Pokiaľ máte skúsenosti s iným ubytovaním v meste a okolí, neváhajte sa o ne podeliť v komentároch pod článkom.

santiago-de-compostela-cathedral-1251880-m

Objednať ubytovanie v Santiago de Compostela!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *