Francúzske Lurdy sú rajom pre veriacich

Publikované nov 11, 2013 v kategórii Francúzsko

Francúzske Lurdy sú rajom pre veriacich

Lurdy, nachádzajúce sa v južnej časti Francúzska, sa stali známe v roku 1858. Práve vtedy tu vraj došlo k mariánskemu zjaveniu, čím sa o toto malé mestečko začali zaujímať príslušníci rímskokatolíckej cirkvi.

Dnes patria Lurdy medzi najznámejšie pútnické miesta na svete. Trvalý pobyt tu má len 15 000 obyvateľov, je tu však dostatočná ubytovacia kapacita pre stovky tisíc veriacich. Mesto má druhý najvyšší počet hotelov na štvorcový meter v krajine (hneď po Paríži).

Aké pamiatky treba vidieť v Lurdoch?

Najväčšími lákadlami sú lurdské baziliky a jaskyňa zjavenia Panny Márie. Niektorí turisti si plánujú aj výlety do okolia, napríklad do jaskyne Betharam. Medzi dominanty mesta patrí opevnený hrad, majestátne sa týčiaci na skale. V Lurdoch sa nachádza aj niekoľko zaujímavých múzeí.

Mesto pútnikov

Asi každý návštevník si nezabudne nabrať pramenitú vodu zo spomínanej jaskyne zjavenia Panny Márie. Podľa odhadov si jej liečivé účinky vyskúšalo už 200 miliónov ľudí.

Zázrak menom Bernadetta Soubirous

S Lurdami je neodmysliteľne spojené meno Bernadetta Soubirous. Práve tejto mladej dievčine sa tu v roku 1858 začala zjavovať Panna Mária, v priebehu piatich mesiacov mala podľa záznamov vraj až 18 zjavení. V roku 1866 vstúpila Bernadetta do kláštora, do jaskyne sa už nikdy nevrátila. Zomrela vo veku 35 rokov. Mnohých šokovalo, že jej telo zostalo aj po smrti neporušené a nerozložilo sa, vyzerala takmer rovnako ako pred smrťou. Státisíce pútnikov dodnes obdivujú jej neporušenú tvár. Viac si môžete prečítať na tejto stránke.

Tipy na ubytovanie

Hlavná sezóna v Lurdoch trvá od marca do októbra. Počas tohto obdobia sem pricestuje veľké množstvo turistov z celého sveta. Z tohto dôvodu je lepšie uskutočniť rezerváciu radšej v dostatočnom predstihu.

Hotely v Lurdoch si môžete pohodlne rezervovať prostredníctvom online rezervačných systémov. Medzi ubytovacie zariadenia s najlepšími hodnoteniami patrí napríklad trojhviezdičkový Citotel de la Vallée, nachádzajúci sa v centre mesta. Vďaka výhodnej polohe sa ľahko dostanete k významným miestnym pamätihodnostiam. Súčasťou izieb je TV a vlastná kúpeľňa. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovanie a raňajky. Hostia si pochvaľujú priateľský personál a veľmi dobrú hotelovú reštauráciu. Noc pre dvoch sa dá rezervovať od 56€.

V historickom centre mesta sa nachádza trojhviezdičkový Hotel Castel de Mirambel. Je vzdialený 10 minút chôdze od vlakovej stanice a zhruba 20 minút jazdy z letiska. Súčasťou odhlučnených izieb je TV s plochou obrazovkou a vlastná kúpeľňa. Nevýhodou je spoplatnenosť viacerých služieb – Wi-Fi pripojenie, parkovanie, raňajky. Dvojlôžková izba stojí od 47€/noc.

sanctuary-of-lourdes-544437-m

Objednať ubytovanie v Lurdoch!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

2 Komentáre

  1. Dobrý deň

    Rada by som šla letecky do Lúrd. Prosím o radu. Naplánovala som si letecky z Bratislavy do Pariža a potom z Paríža do Lourdes vladkom TGV.

    Bolo by to náročné na prestupovanie? Ako cestovať vlakom po Francúzsku? Kde si tam kúpim lístok. Vďaka za odpoveď. ľš

    • Dobrý večer,

      myslím, že som našiel celkom dobrý TGV spoj (2 prestupy) z parížskeho letiska CDG do Lourdes. V akom termíne budete cestovať? Prosím upresnite mi dátum a zajtra Vám sem pošlem odkazy a návod na rezerváciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *