Spoľahlivé apartmány a tipy na pláže v Promajne

Publikované dec 18, 2013 v kategórii Chorvátsko

Spoľahlivé apartmány a tipy na pláže v Promajne

Len 6 km od Makarskej sa na pobreží zátoky Promajna rozkladá malá obec s rovnomenným názvom. Vhodné miesto na strávenie pokojnej a príjemnej letnej dovolenky.

Cestovný ruch v Promajne rastie každým rokom, domáci obyvatelia poskytujú turistom apartmány na prenájom. Tie je možné vopred rezervovať za výbornú cenu cez rezervačné systémy – v tomto článku prinášame tipy na konkrétne zariadenia.

Kúpanie a pláže

Táto drobná rybárska dedinka pri Baške Vode sa môže pochváliť veľmi krásnou plážou. Tvoria ju okruhliaky, je obklopená borovicovým lesom. Vďaka plynulému vstupu do mora je vhodná pre rodiny s deťmi. V okolí sa nachádzajú plážové bary a reštaurácie.

Zábery z pobrežia

Odporúčame navštíviť pláže v blízkosti okolitých miest, okrem Bašky Vody a Makarskej je v dostupnej vzdialenosti aj Brela (9 km). Jej pýchou je pláž Punta Rata, ktorá bola kedysi v rebríčku magazínu Forbes označená ako najkrajšia pláž v Európe a jedna z najkrajších pláží na celom svete.

Kde sa ubytovať?

Niekoľko apartmánov sa nachádza v Promajni, väčší výber ubytovania je však v okolí. Osobne preferujem rezervačné systémy, kde si môžete pri jednotlivých hoteloch a apartmánoch prečítať skutočné hodnotenia od ľudí, ktorí tieto zariadenia už navštívili.

Len 60 metrov od centra obce a 100 metrov od pláže sa nachádza dvojhviezdičkové zariadenie Apartments Vrdoljak. Hostia ho označujú ako veľmi príjemné miesto na úrovni, pochvaľujú príjemného majiteľa a možnosť dovolenkovať so psom. Apartmány sú klimatizované a veľmi priestranné, vybavené vlastnou kúpeľňou a kuchyňou. Nechýba ani balkón a TV. V blízkosti je reštaurácia a obchod s potravinami. Apartmány obklopuje veľká záhrada, v ktorej je počas priaznivého počasia možné grilovať. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi, ubytovaní hostia majú parkovanie zdarma. Po kliknutí na názov apartmánov vyššie sa Vám zobrazia aktuálne ceny.

Pár stoviek metrov od Promajne sa nachádza rybárska dedinka Bratus, v ktorej je trojhviezdičkové zariadenie Villa Perla. Najbližšia kamienková pláž je vo vzdialenosti 300 metrov, centrum obce je v podobnej vzdialenosti. Majitelia zariadenia vlastnia loď, ktorou organizujú výlety na blízke ostrovy (Brač, Korčula, Hvar). Ubytovacie jednotky sú klimatizované, všetky majú výhľad na more a balkón s posedením. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa a kuchynka. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Ceny sú veľmi priaznivé, zobrazia sa po kliknutí na odkaz vyššie.

Promajna

Objednať ubytovanie v Promajne!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *