Makarska

Publikované júl 9, 2013 v kategórii Chorvátsko

Makarska

Chorvátske mesto na pobreží Jadranského mora. Nachádza sa medzi Splitom a Dubrovníkom. Je centrom oblasti nazývanej Makarská riviéra. Počas leta je plná turistov z celej Európy.

Najbližšie medzinárodné letisko je v Splite. Letisko Split je od Makarskej vzdialené asi 80 km. Premávajú sem prevažne nízkonákladové aerolínie, takže letenky sa dajú zohnať za výhodnú cenu.

Makarska je vhodná destinácia pre letnú dovolenku, vyhľadávaná je kvôli prímorskej polohe a príjemným plážam. Veľmi známa je pláž s názvom Donja Luka, ktorá je dlhá približne 1,5 km. Tvorí ju hrubý piesok a drobné okruhliaky. Je obklopená borovicovými lesmi, vstup do vody je veľmi pozvoľný. Pláž je vhodná aj pre rodiny s deťmi.

Tip na výlet – z prístavu sa môžete vybrať na výlet na okolité ostrovy, napríklad Brač a Hvar.

Počas leta sa v meste organizujú rôzne kultúrne podujatia, napríklad festival Makarské leto. Tvoria ho prevažne koncerty na otvorených priestranstvách mesta. V rámci festivalu sa koná aj ľudová slávnosť s názvom „Rybárska noc“ a letný karneval začiatkom augusta.

Ponuka ubytovania je skutočne široká, vybrať si môžete spomedzi stoviek rôznych ubytovacích zariadení. Rezerváciu sa oplatí vykonať v predstihu. Počas leta stúpajú ceny aj obsadenosť.

Pomerne lacné ubytovanie v Makarskej ponúka trojhviezdičkové zariadenie Apartments Mišura. Pozitívne recenzie, hostia si pochvaľujú ochotný a príjemný personál. Apartmány sa nachádzajú v tichej lokalite, známa pláž Buba je vzdalená 500 metrov. Centrum mesta je vzdialené vyše 1 km. Súčasťou klimatizovaných apartmánov je kúpeľňa, kuchynka a balkón s výhľadom do záhrady. Hostia v nej môžu grilovať. V bezprostrednej blízkosti je obchod s potravinami, bary a reštaurácie sa nachádzajú pri pláži Buba. Bezplatné parkovanie, nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi (2€/deň). Apartmán pre tri osoby stojí od 57€/noc.

Krátke video z dovolenky v Makarskej

Výborné hodnotenia má aj Villa Lelas. Má veľmi dobrú polohu, od hlavnej mestskej pláže je vzdialená len 200 metrov. Súčasťou každého klimatizovaného apartmánu je malá kuchynka, kúpeľňa a balkón. K dispozícii je záhrada, v ktorej môžu hostia grilovať. V okolí zariadenia sú rôzne obchody, reštaurácie a pekáreň. Apartmán prevádzkuje veľmi ochotná rodina, na vyžiadanie vie zabezpečiť napríklad transfer na letisko v Splite. Bezplatné Wi-Fi aj parkovisko. Nocľah v apartmáne pre dvoch stojí od 70€.

O svoje skúsenosti s ubytovaním v Makarskej sa neváhajte podeliť v komentároch nižšie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Objednať ubytovanie v Makarskej!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *