Brela

Publikované júl 1, 2013 v kategórii Chorvátsko

Brela

„Perla Makarskej rivéry“, alebo „Šampión Jadranu“. Aj to sú prezývky obľúbenej chorvátskej turistickej destinácie s názvom Brela. Táto menšia obec sa nachádza na dalmátskom pobreží Jadranského mora.

Brela žije z cestovného ruchu. Počas letnej sezóny sem prúdi množstvo turistov, prevažne európskych. Miestne pláže patria medzi najkrajšie na pobreží, čo ocenil v roku 2003 aj magazín Forbes. V jeho rebríčku bola pláž Punta Rata označená ako najkrajšia pláž v Európe a 6. najkrajšia pláž na svete.

Ak ste však očakávali čisto piesočnaté pláže, ste na omyle. Sú totiž prevažne kamienkové a vďaka skalnej filtrácii si udržujú veľmi čistú a krásnu vodu.

Brela je veľmi pokojná destinácia, letnú dovolenku tu môžete vidieť tráviť aj množstvo rodín s deťmi.

15 minút príjemných záberov z Brely

Miestni obyvatelia zvyknú ponúkať apartmány v Brele na prenájom. Neodporúčame však rezervovať ubytovanie v zariadeniach, o ktorých sa nedajú na internete vyhľadať hodnotenia od návštevníkov.

Zoznam ubytovacích zariadení aj s hodnoteniami od skutočných hostí si môžete prezrieť na stránkach online rezervačného systému. Odporúčame štvorhviezdičkové zariadenie Villa Lenka and Mate Ivanac. Prevádzkuje ho príjemná rodina, s ktorou je možné dohovoriť sa v niekoľkých jazykoch. Najbližšia pláž je vzdialená len 100 metrov, v podobnej blízkosti je aj centrum Brely. Apartmány sú priestranné a dobre vybavené, súčasťou všetkých je balkón a kúpeľňa. Samozrejmosťou je odhlučnenie, za príplatok je dostupná klimatizácia. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi, k dispozícii je aj bezplatné parkovisko. Villa má pozitívne ohlasy u návštevníkov. Nocľah pre 2 osoby stojí od 68€.

Ubytovacie kapacity v meste sú veľmi obmedzené, dopyt prevyšuje ponuku. Z tohto dôvodu odporúčame rezervovať ubytovanie v Brele dostatočne vopred.

Pokiaľ máte skúsenosti s miestnymi ubytovacími zariadeniami, môžete sa o ne podeliť v komentároch nižšie.

images

Objednať ubytovanie v Brele!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. Dobry den
    Viete poradit ubytovanie v Brele?
    Dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *