Kde sa oplatí ubytovať na Balatone?

Publikované dec 11, 2013 v kategórii Maďarsko

Kde sa oplatí ubytovať na Balatone?

Balaton, prezývaný aj „maďarské more“, je najväčším sladkovodným jazerom na území strednej Európy. Návštevníkov z Maďarska a okolitých krajín sem láka predovšetkým čistá voda a slnečné podnebie.

Počas hlavnej sezóny od júna do septembra je rajom pre fanúšikov vodných športov, mestečká na pobreží (hlavne v južnej časti) sú známe bujarým nočným životom. Návštevníci si pochvaľujú aj kvalitné služby a výhodné ceny.

Kúpanie v jazere Balaton

Miestni obyvatelia sa v jazere kúpu už od nepamäti. Turistický ruch (ako ho poznáme dnes) sa tu začal formovať koncom 19. storočia. Dnes môžme Balaton označiť ako jednu z najvyhľadávanejších turistických oblastí v celom Maďarsku.

Na kúpanie sú najvhodnejšie letné mesiace, kedy teplota vody nezvykne klesnúť pod 22 °C. V čase najväčších horúčav sa niekedy vyšplhá dokonca až na 28 °C. Na brehoch jazera (dokopy sú dlhé 197 km) sa nachádzajú pláže.

Pár záberov z pláže na Balatone

Južné brehy sú vhodné pre rodiny s deťmi, keďže vstup do jazera je veľmi plynulý. Severné brehy sa väčšinou prudko prehlbujú a už po niekoľkých desiatkach metrov sa nedá dočiahnuť na dno.

Ako hľadať ubytovanie v okolí Balatonu?

Oblasť v okolí Balatonu je veľmi rozsiahla. Na jeho brehoch sa nachádzajú väčšie mestá aj množstvo menších obcí. Cez rezervačný systém si ľahko môžete vyhľadať ubytovanie pri jazere Balaton, alebo ubytovanie v konkrétnych mestách. Dokopy sa tu nachádzajú stovky až tisícky rôznych hotelov a penziónov.

Najviac hotelov sa nachádza vo väčších mestách – napr. Siófok, Balatonfüred a Hévíz. Pozitívne ohlasy má napríklad Villa City Center Hévíz, nachádzajúca sa na pešej zóne Hévízu. Vďaka tejto polohe sú v pešej dostupnosti rôzne turistické atrakcie, ako napríklad termálne jazero Hévíz Thermal. Súčasťou izieb je vlastná kúpeľňa, TV a chladnička. Väčšina z nich má výhľad na mesto. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi, parkovanie je taktiež bezplatné. V cene pobytu sú raňajky. Cena ubytovania v dvojlôžkovej izbe sa pohybuje od 45€/noc.

Nezabudnite si prezrieť tipy na ubytovanie v Siófoku a Balatonfürede.

Niektorí návštevníci preferujú ubytovanie v meste Keszthely. Tu patrí medzi obľúbené hotely napríklad trojhviezdičkový Hotel Tokajer, ktorý je od jazera Balaton vzdialený len niekoľko stoviek metrov. Návštevníkov sem láka wellness centrum, v ktorom si môžu dopriať napríklad pobyt v saune a vírivke. Nechýba ani vnútorný a vonkajší bazén. Izby sú príjemne zariadené, ich súčasťou je balkón, kúpeľňa, TV a chladnička. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, raňajky sú spoplatnené. Za noc pre dvoch zaplatíte od 49€.

sunsets-859156-m

Objednať ubytovanie na Balatone!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. Dobrý den hladam lacne ubytovanie na Balatone od 18 do 20 august.6 dospelich a 3 deti vo veku 5,7,11.zdravim pekny den prajem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *