Siófok – kúpele a párty

Publikované sep 4, 2013 v kategórii Maďarsko

Siófok – kúpele a párty

Maďarské kúpeľné mesto, nachádzajúce sa na východnom pobreží jazera Balaton. Vďaka jazeru a kúpeľom je Siófok vyhľadávanou turistickou destináciou. Zvykne sa označovať ako „hlavné mesto Balatonu“.

Siófok sa môže pochváliť pobrežím, ktoré dosahuje dĺžku až 17 km. Nachádza sa tu viacero pláží, tie najznámejšie nesú názov „Zlatý breh“ a „Strieborný breh“. Teplota Balatonu je pomerne príjemná, počas leta sa rýchlo zohreje. V zime jazero zamrzne a je vhodné napríklad na korčuľovanie.

Na Zlatom brehu boli v roku 2006 otvorené kúpele Galerius, ktoré sú prevádzkované celoročne. Od centra mesta sú vzdialené približne 5 km. Hostia si tu môžu vychutnať relax v podobe bazénov a jacuzzi, dostupné sú rôzne relaxačné a regeneračné procedúry. Vhodné pre všetky vekové kategórie.

Tip – navštívte skanzen Szántódpuszta. Nachádza sa blízko kúpeľov, zobrazuje maďarský dedinský život počas 18. a 19. storočia.

Návštevníci mesta sa tu väčšinou zdržia niekoľko dní. Ubytovanie v Siófoku poskytuje viac ako 100 rôznych ubytovacích zariadení, ktoré je možné rezervovať prostredníctvom online rezervačného systému.

Výhodnú polohu v blízkosti pláže jazera Balaton má trojhviezdičkový Hotel Kentaur. Je cenovo výhodný a pýšiť sa môže aj pozitívnymi ohlasmi od hostí. Tí chvália okrem polohy najmä pozorný a milý personál. Súčasťou izieb je balkón a vlastná kúpeľňa. Hotel je obklopený krásnym súkromným hotelovým parkom, v ktorom sa nachádza detské ihrisko a bazén. Tradičné maďarské špeciality je možné ochutnať v hotelovej reštaurácii. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovanie (4€/deň). V cene pobytu sú raňajky. Nocľah v dvojlôžkovej izbe stojí od 58€.

Topenie ľadu na jazere Balaton

Náročnejšiu klientelu uspokojí Luxury Apartment Hotel Siófok. Nachádza sa priamo na brehoch Balatonu, od centra mesta je vzdialený 2 km. Kúpele Galerius sú vo vzdialenosti vyše 1 km. Ako už vyplýva z názvu, apartmány sú luxusne a elegantne zariadené. Ich súčasťou je priestranná kúpeľňa a vlastná kuchynka, samozrejmosťou je klimatizácia a odhlučnenie. Recepcia funguje nepretržite, hostia si tu môžu napríklad prenajať bicykle. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, parkovanie na súkromnom hotelovom parkovisku je taktiež zdarma. Štúdio pre dve osoby stojí od 85€/noc, za apartmán pre štyroch zaplatíte od 153€/noc.

Už ste sa niekedy ubytovali v Siófoku? Podeľte sa o Vaše skúsenosti s miestnymi hotelmi do komentárov nižšie.

Siófok_Fő_tér_(Main_Square)

Objednať ubytovanie v Siófoku!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *