Balatonfüred na pobreží Balatonu

Publikované okt 2, 2013 v kategórii Maďarsko

Balatonfüred na pobreží Balatonu

Maďarské mesto na pobreží jazera Balaton. Balatonfüred je dôležitou turistickou destináciou, vyhľadávaný je kvôli kúpeľom a rekreácii. Je aj známou vinárskou oblasťou.

Titulom kúpeľného mesta sa Balatonfüred pýši od roku 1971, história kúpeľníctva však siaha do 17. storočia. Miestne minerálne pramene sa využívali už pred viac ako 2000 rokmi. Ich voda sa využíva na liečenie rôznych ochorení a bolestí, hlavne pri problémoch so srdcom a žalúdkom. Nachádza sa tu viacero liečebných domov, miestne sanatórium sa špecializuje na choroby srdcovo-cievneho systému.

Tipy na aktivity

Vo východnej časti mesta sa nachádza najväčšia zábavná pláž. Vstup do vody je veľmi plynulý (vhodné pre rodiny s deťmi). Medzi najväčšie lákadlá sa radí miestny Annagora Aquapark. Návštevníci si v ňom môžu vychutnať vnútorné aj vonkajšie bazény s umelým vlnobitím a ďalšími vodnými atrakciami.

10 minút záberov z Balatonfüredu

Ako a kde vybrať ubytovanie

Pokiaľ sa plánujete v Balatonfürede ubytovať, na výber máte z desiatok rôznych ubytovacích zariadení. V tomto článku prinášame tipy na príjemný pobyt.

Veľmi pozitívne hodnotenia má Gombás Kúria Mension. Zákazníci vo svojich recenziách vychvaľujú najmä polohu a personál s majiteľom. Zariadenie bolo postavené koncom 18. storočia, patrí medzi najstaršie pamiatky v meste. V roku 2010 dokonca získalo cenu Europa Nostra. Veľmi príjemné je okolité horské prostredie. Centrum mesta je vzdialené 15 minút chôdze. Súčasťou klimatizovaných izieb je vlastná kúpeľňa, hostia môžu navštíviť aj wellness centrum. V ňom sa nachádza napríklad fínska sauna a infračervená kabína. Počas priaznivého počasia sa dá grilovať v záhrade. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Dvojlôžková izba stojí od 65€/noc.

V starom meste sa nachádza Villa Múzsa DeLuxe Apartments. Vďaka výhodnej polohe sú v pešej dostupnosti rôzne pamiatky, vo vzdialenosti pár desiatok metrov sa nachádzajú obchody a reštaurácie. Balaton je vzdialený len 200 metrov. Súčasťou priestranných a klimatizovaných apartmánov je kúpeľňa a plne vybavená kuchynka. Všetky ubytovacie jednotky sú odhlučnené. Hostia môžu navštíviť saunu, alebo využiť možnosť grilovania v záhrade. Apartmán pre dvoch stojí od 50€/noc.

Ubytovali ste sa už niekedy v Balatonfürede? Podeľte sa o skúsenosti s miestnymi hotelmi a penziónmi v komentároch nižšie.

Balatonfüred_piros_templom

Objednať ubytovanie v Balatonfürede!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *