Funtana je najlepšie malé letovisko na Jadrane

Publikované júl 3, 2014 v kategórii Chorvátsko

Funtana je najlepšie malé letovisko na Jadrane

Medzi známejšími letoviskami Poreč a Vrsar leží malá poľnohospodárska dedinka Funtana. Podľa niektorých názorov patrí medzi najkrajšie miesta západnej Istrie, má výborné podmienky na kúpanie.

Rozvoj cestovného ruchu nastal okolo roku 1960, kedy sa začali budovať prvé kempy a dovolenkové apartmány. Dnes je zdrojom obživy miestnych obyvateľov, ktorí vďaka okolitým viniciam vyrábajú aj víno.

Pláže a kúpanie

Pre mnohých je Funtana ideálnym miestom na dovolenku, každoročne priláka tisíce turistov z rôznych častí Európy. Veľkým lákadlom je napríklad fakt, že jej bola udelená cena za najlepšie prímorské letovisko na Jadrane v kategórii malých obcí. Okrem kúpania má Funtana skvelé podmienky aj na rôzne vodné športy – vodné lyžovanie, potápanie, jachting (nájdete tu jachtársky prístav). Pláže sú skalnaté a kamienkové. Vďaka pravidelnej údržbe a kvalitným službám bola pláž autokempu Istra Naturist ocenená modrou vlajkou. Po kúpaní v mori s krištáľovo čistou vodou sa počas prípadných horúčav môžete schladiť v tieni okolitej vegetácie.

Veľké vlny po búrke

Vo vzdialenosti 5 km od obce sa nachádza tretie najväčšie naturistické stredisko v Európe s názvom Koversada. Veľa krásnych pláží (niektoré aj s modrou vlajkou) majú aj spomínané okolité letoviská Poreč a Vrsar.

Ako vybrať ubytovanie?

Vo Funtane si môžete vybrať spomedzi rôznych apartmánov. Ak si náhodou nevyberiete, odporúčame prezrieť širšiu ponuku v blízkych oblastiach. Vynikajúce hodnotenia majú trojhviezdičkové mobilné domčeky Mobile Homes Valkanela, ktoré sa nachádzajú v zátoke medzi Funtanou a Vrsarom. Predošlí hostia si pochvaľujú prírodné prostredie, výbornú pláž s modrou vlajkou a čistým morom, kvalitné vybavenie domčekov a možnosť využívania súkromného bazéna. Odporúčam prečítať všetky recenzie, stačí kliknúť na odkaz vyššie (názov zariadenia). Okolie je vhodné na cykloturistiku, k dispozícii je požičovňa bicyklov (aj vodných bicyklov a motorových člnov). Moderné mobilné domy sú klimatizované a majú vlastnú zariadenú terasu. Samozrejmosťou je plne vybavená kuchyňa s jedálňou, 2 kúpelne a TV s plochou obrazovkou. V cene ubytovania sú uteráky a posteľná bielizeň. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie.

Pozitívne ohlasy má aj štvorhviezdičková Villa Linet, situovaná v krásnej veľkej záhrade s ležadlami. Súčasťou areálu je aj slnečná terasa a gril, hostia majú k dispozícii požičovňu bicyklov. Pláž je vo vzdialenosti 400 metrov. V blízkom okolí sú reštaurácie, supermarket a centrum obce. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, hostia môžu využiť súkromné parkovisko. Apartmány sú klimatizované, odhlučnené a veľmi dobre zariadené. Súčasťou je balkón s výhľadom na záhradu alebo mesto. Súčasťou kúpeľne je vaňa, variť si môžete vo vlastnej kuchynke. Nechýba ani TV a rýchlovarná kanvica. Aktuálne ceny ubytovania a fotky zariadenia si môžete prezrieť po kliknutí na názov apartmánov vyššie.

ADR-FUNHR-4

Objednať ubytovanie vo Funtane!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *