Vrsar – prístav na Istrii

Publikované aug 17, 2013 v kategórii Chorvátsko

Vrsar – prístav na Istrii

Menšie prístavné mestečko v západnej časti Chorvátska. Vrsar sa nachádza na pobreží Istrijského polostrova, 10 km od mesta Poreč. Je veľmi obľúbený medzi turistami, ktorí tu zvyknú tráviť letnú dovolenku.

Zdrojom obživy miestnych obyvateľov je hlavne poľnohospodárstvo a rybolov, v posledných dekádach aj cestovný ruch. Veľkú časť ubytovacích zariadení tvoria apartmány, ktoré prenajímajú práve domáci obyvatelia.

Dovolenkári túto destináciu vyhľadávajú pochopiteľne najmä kvôli prímorskej polohe. Pobrežie mesta je veľmi členité, v jeho okolí sa nachádza takmer 20 malých ostrovčekov a útesov. Vďaka jeho prírodným podmienkam ho mnohí označujú ako najpríjemnejšie miesto v oblasti.

Na okraji mesta sa nachádza Koversada – tretie najväčšie naturistické stredisko v Európe.

Pláže vo Vrsare sú starostlivo udržiavané, tvoria ich prevažne okruhliaky či štrk. Niekoľko miestnych pláží bolo dokonca ocenených modrou vlajkou, patria medzi ne Valkanela, Porto Sole, Vala, Belvedere a spomínaná Koversada. Veľmi príjemné je kúpanie na okolitých ostrovčekoch, kam sa dá dopraviť napríklad člnom.

Vo Vrsare a okolí sa nachádza množstvo apartmánov, hotelov a ďalších ubytovacích zariadení. Pri hľadaní ubytovania osobne preferujem rezervačné systémy, ktoré majú v ponuke stovky zariadení v oblasti Vrsaru.

Obľúbeným zariadením apartmánového typu je napríklad Apartments Valentino. 3 hviezdičky, čisté a príjemné priestory. Menšou nevýhodou je vzdialenosť od mora, kam cesta trvá približne 15 minút pešo. Pravidelne k pláži premáva vláčik, cena za jazdu je približne 2€. Zariadenie sa nachádza na kopci nad mestom, vďaka čomu sa z neho ponúka nádherný výhľad na more. Súčasťou klimatizovaných izieb je vlastná kúpeľňa. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, hodnotenia zákazníkov sú pozitívne. Nocľah pre dvoch je možné rezervovať už od 55€.

Zábery z dovolenky vo Vrsare

Ďalším trojhviezdičkovým zariadením je Vrsar Apartments. Všetky apartmány sú vybavené kuchyňou a kúpeľňou, ich súčasťou je aj vlastný balkón. Veľkou nevýhodou je chýbajúca klimatizácia. Centrum mesta je vzdialené iba 1 km, ľahko sa sem dostanete aj pešo. Pre hostí je k dispozícii bezplatné parkovisko. Wi-Fi pripojenie na internet bohužiaľ chýba. Apartmán pre dve dospelé osoby a dieťa stojí od 69€/noc.

Pokiaľ by Vám nevyhovovala žiadna z miestnych možností ubytovania, odporúčame ubytovať sa v blízkom meste Poreč. Tiež patrí medzi obľúbené chorvátske letoviská a má väčšiu ubytovaciu kapacitu.

Ak máte skúsenosti s ubytovaním vo Vrsare, neváhajte sa o ne podeliť v komentároch pod článkom.

vrsar_v_1318

Objednať ubytovanie vo Vrsare!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *