Poreč

Publikované aug 4, 2013 v kategórii Chorvátsko

Poreč

Chorvátske prístavné mesto na Istrijskom polostrove. Poreč sa nachádza v severozápadnej časti krajiny, časť obyvateľstva tvorí talianska menšina.

Poreč je vďaka prímorskej polohe a priaznivej klíme vhodným miestom na letnú dovolenku. Pláže sú dosť rozmanité, väčšinou sú prírodné s kamienkami, alebo umelé s okruhliakmi a štrkom. V miestnej oblasti je až 21 pláží, ktoré sa pýšia ocenením „modrá vlajka“. Môžete si na nich užiť kúpanie s pocitom, že sa nachádze v mimoriadne čistom prostredí.

Tip na výlet – vo vzdialenosti 10 km je mestečko Višnjan. Nachádzajú sa tu pozostatky pevnosti a niekoľko sakrálnych stavieb.

Ide o pláže Ulika, Bellevue, Laguna Materada, Galijot, Parentium, Lotosi a Delfin, Zelena Laguna, Bijela Uvala, Špadići-Materada, Donji Špadići, Borik, Oliva, Brulo a mestská pláž s názvom Gradsko kupalište.

Ak si popri kúpaní v mori chcete pozrieť aj pamiatky, zavítajte do Eufráziovej baziliky. Jej cennosť potrvrdzuje fakt, že od roku 1997 je súčasťou zoznamu UNESCO. Občas sa tu konajú koncerty vážnej hudby. Oplatí sa vidieť aj historické centrum mesta, ktoré celé tvorí pešia zóna.

Krátke a príjemné video o meste

Rezervovať ubytovanie v Poreči je ľahké, môžete tak urobiť prostredníctvom rezervačného systému. V ponuke je niekoľko desiatok miestnych hotelov a apartmánov.

Veľmi dobré hodnotenia má trojhviezdičkové zariadenie Apartments Mira. Nachádza sa 4 km od centra mesta v tichom prostredí. Nevýhodou je fakt, že najbližšia pláž je vzdialená až 5 km. Súčasťou klimatizovaných apartmánov je plne vybavená kuchynka, kúpeľňa a balkón s výhľadom do záhrady. V blízkosti sa nachádza reštaurácia. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Apartmán s dvoma spálňami pre štyri osoby stojí od 97€/noc.

Lacné ubytovanie v Poreči s výbornými recenziami hostí ponúka Villa Verde. Veľkou prednosťou týchto trojhviezdičkových apartmánov je napríklad vonkajší bazén a veľmi pekná záhrada, v ktorej je možné grilovať. Súčasťou klimatizovaných apartmánov je kuchynka a kúpeľňa. Pláž a centrum mesta sú vzdialené 4 km, najbližšia reštaurácia je vo vzdialenosti 50 metrov. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet aj súkromné parkovisko. Nocľah v apartmáne pre dve osoby stojí už od 27€.

Ceny uvedené v článku sú iba orientačné. Mimo sezóny sú nižšie, počas letnej sezóny dosahujú maximum. Odporúčame uskutočniť rezerváciu v dostatočnom predstihu.

Máte skúsenosť s miestnymi ubytovacími zariadeniami? Neváhajte sa podeliť v komentároch.

359233_croazia_porec

Objednať ubytovanie v Poreči!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *