Rodinné letovisko Banjole neďaleko známej Puly

Publikované apr 18, 2014 v kategórii Chorvátsko

Rodinné letovisko Banjole neďaleko známej Puly

7 km juhovýchodne od starobylej Puly sa medzi zálivmi Soline a Paltan nachádza drobná rybárska osada Banjole. Návštevníci ju vyhľadávajú kvôli príjemnému kúpaniu v zátokách a priezračnému moru.

Banjole nie je žiadne rušné letovisko. Táto prímorská dedinka je vhodná na pokojnú rodinnú dovolenku. Za nočným životom môžete zájsť napríklad do spomínanej Puly, počas letnej sezóny sa konajú rôzne podujatia aj v blízkom Meduline (7 km).

Pláže a more

Členité pobrežie ukrýva mnoho zátok, ktoré obklopujú borovicové lesy. Vstup do vody je plynulý, avšak more v okolí Istrijského polostrova je väčšinou dosť hlboké. V mori ľahko natrafíte na morských ježkov, pre istotu odporúčame nosiť obuv do vody. Pláže sú tvorené kamienkami, veľmi pekná pláž je napríklad v zátoke Centinera. Je po nej pomenovaný aj hotel v blízkosti.

Banjole na videu

Rybolov a ďalšie aktivity

Banjole vyhľadávajú rybári zo širokého okolia, miestne vody sú bohaté na morské plody. Miestne reštaurácie z nich pripravujú vychýrené špeciality, počas svojej návštevy by ste ich mali určite ochutnať. Plavbu po mori si môžete užiť na požičanej loďke, k dispozícii je aj požičovňa motorových člnov. Priaznivcov cyklistiky poteší fakt, že z Medulinu vedie cyklotrasa cez Banjole až do Premantury.

Tipy na kempy/hotely

V Banjole sa nenachádza toľko ubytovacích zariadení ako v Meduline a Pule, napriek tomu by ste so zháňaním ubytovania nemali mať veľký problém. Kompletnú ponuku nájdete na stránkach rezervačných systémov. Uprostred krásnej prírody sa nachádza kempový rezort Camping Indije plný stredomorských stromov. Predošlí hostia si pochvaľujú skvelú polohu hneď pri pláži, možnosť ubytovania sa so psom, moderné vybavenie ubytovacích jednotiek (mobilných domov) a pekáreň v blízkosti kempu. Všetky recenzie nájdete po kliknutí na názov kempu. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie, hostia majú k dispozícii aj posteľnú bielizeň a uteráky zdarma. Klimatizované bungalovy majú kapacitu 5 osôb. Ich súčasťou je obývačka a kuchynkou a jedálenským kútom, balkón, kúpeľňa a 2 spálne.

Vynikajúcu polohu medzi dvoma plážami má štvorhviezdičkové zariadenie Residence Superior Del Mar. Rezidencia leží 500 metrov od centra Banjole, v blízkom okolí je obchod s potravinami a autobusová zastávka. Z nej sa ľahko dostanete napríklad do Puly. Hostia majú k dispozícii vonkajší bazén, posilňovňu, 2 reštaurácie a bar. Všetky apartmány sú moderne zariadené, priestranné a klimatizované. Ich súčasťou sú 2 spálne, 2 kúpeľne, obývačka s TV a kompletne vybavená kuchynka s jedálenským kútom. Parkovanie na súkromnom parkovisku je bezplatné, za Wi-Fi pripojenie si však treba priplatiť. Aktuálne ceny ubytovania a fotky rezidencie si zobrazíte kliknutím na odkaz vyššie.

ADR-BANHR-0

Objednať ubytovanie v Banjole!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *