Tipy na apartmány v Pule

Publikované jan 1, 2014 v kategórii Chorvátsko

Tipy na apartmány v Pule

Chorvátska Pula sa nachádza na západnom pobreží Jadranského mora, je najväčším mestom polostrova Istria. Nachádza sa tu dôležitý obchodný a vojenský prístav.

Najväčší význam má však ako stredisko cestovného ruchu. Na dovolenkárov tu čakajú príjemné pláže na členitom pobreží, historické pamiatky a množstvo ubytovacích zariadení (v článku prinášame pár tipov na apartmány).

Kúpanie a pláže

Pláže sú väčšinou kamenisté s vybetónovanými plošinami. 2 km od centra sa nachádza okruhliaková pláž Verudela. Ak preferujete piesok, skúste Debeljak Beach. Medzi ďalšie známe pláže patrí Valkana Beach, Hawaii Beach a Kolumbarica Beach.

Adrenalínový zážitok – skok z útesu

Niektoré z pláží v Pule boli ocenené „modrou vlajkou“ za mimoriadnu čistotu mora a životného prostredia. Je to pláž Ambrela, Brioni a Histria.

Aké pamiatky sa oplatí vidieť?

Pula bola osídlená už niekoľko storočí pred našim letopočtom. Vďaka bohatej histórii sa tu zachovali rôzne pamätihodnosti. Mesto počas dejín postihlo niekoľko vážnejších problémov. Za zmienku stoja napríklad morové epidémie, vojny a bombardovanie počas druhej svetovej vojny, kedy bolo zničených zhruba 40% mestských budov.

Jednou z najvýznamnejších pamiatok je amfiteáter z 1. storočia, ktorý patrí medzi najviac zachovalé v Európe. Jeho kapacita bola 23 000 divákov, dodnes sa tam konajú rôzne kultúrne a zábavné podujatia.

Kde rezervovať apartmán?

Ubytovanie v Pule poskytujú okrem hotelov aj apartmány, ktoré zvyčajne prenajímajú miestni obyvatelia. Desiatky rôznych ubytovacích zariadení si môžete pohodlne rezervovať cez internet prostredníctvom rezervačného systému.

Výnimočne pozitívne hodnotenia má trojhviezdičkové zariadenie Rooms and Apartments Villa Dama, vzdialené 3 km od centra mesta. Výhodou je blízkosť pláže, ktorá je vo vzdialenosti 80 metrov. Apartmány majú vďaka blízkej autobusovej zastávke výborné napojenie na verejnú dopravu. Súčasťou izieb je vlastná kúpeľňa, niektoré majú aj klimatizáciu a balkón s výhľadom na more. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovanie je taktiež zdarma. Aktuálne ceny nájdete po kliknutí na odkaz vyššie.

60 metrov od pláže sa nachádza trojhviezdičková Villa Feniks. Hostia si pochvaľujú veľmi priateľský prístup majiteľov, polohu, výhľad na more, čistotu a vybavenie ubytovacích jednotiek. Tie tvoria izby a apartmány. Súčasťou všetkých jednotiek je klimatizácia a vlastná kúpeľňa, väčšina z nich má TV s plochou obrazovkou. Apartmány sú samozrejme zariadené vlastnou kuchynkou a jedálenským kútom, nechýba ani balkón so záhradným nábytkom. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Ceny za nocľah sa zobrazia po kliknutí na názov zariadenia (odkaz vyššie).

heaven-at-midnight-831054-m

Objednať ubytovanie v Pule!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *