Sprievodca Medulinom na Istrii

Publikované dec 6, 2013 v kategórii Chorvátsko

Sprievodca Medulinom na Istrii

10 km od mesta Pula sa nachádza ďalšie významné turistické letovisko s názvom Medelin. Rozkladá sa v južnej časti Istrie pri členitom Medulinskom zálive s piesočnatým dnom.

Mesto ponúka dovolenkárom veľmi príjemné podmienky na kúpanie, služby sú taktiež na úrovni. Zdrojom obživy miestnych obyvateľov je okrem rybolovu (v okolí sa lovia napríklad homáre) aj cestovný ruch, turisti si môžu vybrať spomedzi množstva apartmánov.

Pláže a kúpanie

Návštevníci mesta sem cestujú pochopiteľne kvôli polohe na pobreží Jadranského mora. Veľkou výhodou je čisté priezračné more a príjemné pláže, ktoré tvoria väčšinou kamienky. Obľúbená je napríklad pláž v zátoke Bijeca. Je 1 km dlhá a piesočnatá, obklopuje ju vegetácia.

Video z dovolenky v Meduline

Príjemné kúpanie si môžete užiť na blízkych zalesnených ostrovoch, ktorých tu je viac než dosť. Ďalšie pláže sa nachádzajú napríklad na polostrova Kašteja, tvoria ich drobné okruhliaky a hrubý piesok.

Kde hľadať ubytovanie?

Veľmi dobrú ponuku majú rezervačné systémy. Čo sa týka Medulinu, nájdete tu desiatky ubytovacích zariadení, z ktorých väčšinu tvoria apartmány. Veľkou výhodou je možnosť prečítania hodnotení od predošlých hostí, vďaka čomu sa minimalizuje riziko pobytu v zlom zariadení. Nižšie píšeme o tipoch na overené apartmány.

2 tipy na príjemné apartmány

Výborné recenzie od predošlých návštevníkov má trojhviezdičkové zariadenie Apartments Oliveto. Je vzdialené 150 metrov od centra mesta, v ktorom nájdete viacero reštaurácii, barov a obchodov. Zariadenie má príjemnú polohu uprostred borovicových a olivových hájov. Ochotný majiteľ vie na požiadanie zabezpečiť dopravu medzi apartmánmi a letiskom v Pule. Všetky ubytovacie jednotky majú balkón s výhľadom na more, ich súčasťou je okrem spální aj vlastnou kúpeľňou a kuchyňou s jedálenským kútom. V obývačke nechýba satelitná TV s DVD prehrávačom. Parkovanie a Wi-Fi pripojenie na internet majú hostia k dispozícii bezplatne, rovnako ako požičovňu bicyklov. Recenzie a ceny ubytovania môžete vidieť po kliknutí na názov apartmánov (odkaz vyššie).

Veľkej popularite sa tešia aj trojhviezdičkové Apartments Paloma Blanca. Hostia vo svojich recenziách chvália nádhernú prírodu a množstvo cyklistických trás v okolí. Apartmány sú vzdialené 200 metrov od historického centra Medulinu, pláž je vo vzdialenosti 600 metrov. Ubytovacie jednotky sú poctivo vybavené – klimatizácia, balkón s výhľadom, kúpeľňa a kuchyňa s jedálenským kútom. Bezplatné Wi-Fi a parkovanie, výhodné ceny. Ak chcete vedieť koľko stojí nocľah v apartmáne, kliknite na odkaz vyššie.

Medulin_Uebersicht

Objednať ubytovanie v Meduline!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *