Príjemný oddych v kúpeľnom Mezőkövesde

Publikované júl 22, 2014 v kategórii Maďarsko

Príjemný oddych v kúpeľnom Mezőkövesde

Slováci jazdia na pobyty do Maďarska z viacerých dôvodov. Vo veľkej obľube sú najmä kúpeľné mestá. Jedným z nich je mesto Mezőkövesd v severovýchodnej časti krajiny (50 km od Miškolcu a 15 km od Egeru).

Mezőkövesd sa okrem známych kúpeľov pýši aj viacerými pamätihodnosťami a prírodnými krásami. Počas celého roka sa konajú rôzne festivaly a podujatia, čo naznačuje, že si z pobytu môžete odniesť aj kultúrny zážitok.

Termálne kúpele

História kúpeľníctva siaha do roku 1939 a jej počiatok bol čisto náhodný. Zakladateľ kúpeľov Lajos Szentléleki Zsóry spravil prvý krok k ich vybudovaniu v roku 1939. Na vlastnej pôde sa rozhodol pre vŕtanie a hľadanie ropy. Možno už tušíte, že žiadnu ropu nenašiel. Z hĺbky 875 metrov začala vyvierať teplá voda. Má teplotu 71° C a vďaka svojmu kvalitnému obsahu má výborné účinky na liečbu rôznych chorôb (pohybové ťažkosti, kožné ochorenia, zápaly).

Ďalšie atrakcie

Mezőkövesd je hlavným mestom regiónu Matyóföld a jedným z jeho poznávacích znamení sú tzv. „matyó” výšivky. Tradícia vyšívania a ľudové umenie sa v tejto oblasti zachovali dodnes. Voľný čas môžete využiť prehliadkou mesta. Oplatí sa vidieť napríklad výnimočné jaskynné príbytky a mestskú časť Hadaš s typickými starými domčekmi (niečo ako mestský skanzen).

Pár záberov

V meste sa zvyknú konať rôzne podujatia, napríklad Renesančný festival, Folklórny festival, Zsóry Festival a Jazdecké dni.

Najstaršou sakrálnou pamiatkou je kostol svätého Ladislava z 13. storočia. V meste je aj niekoľko múzeí – napr. Múzeum Matyó a jedinečné Múzeum poľnohospodárskych strojov s bohatou zbierkou.

Overené hotely

Výborné hodnotenia má štvorhviezdičkový Balneo Hotel Zsori Thermal & Wellness, nachádzajúci sa v bezprostrednej blízkosti kúpeľov. Hostia majú k dispozícii wellness centrum s bazénmi, saunami, masážami a liečebnými procedúrami. V cene pobytu je polpenzia, v hotelovej reštaurácii sa podávajú rôzne pokrmy maďarskej a medzinárodnej kuchyne. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Predošlí hostia chvália služby na úrovni, veľmi chutnú stravu, profesionálny personál a skvelé vybavenie ubytovacích jednotiek. Všetky recenzie sú dostupné po kliknutí na názov hotela. Všetky priestranné izby a suity sú klimatizované a majú balkón s výhľadom (na bazén alebo hory). Samozrejmosťou je kúpeľňa s vaňou a županmi, TV, trezor, minibar a chladnička.

Cenovo výhodnejší je Zsóry Hotel Fit, situovaný 300 metrov od kúpeľov. V celom areáli je dostupné bezplatné Wi-Fi. Hostia môžu využívať súkromné parkovisko. Súčasťou areálu je wellness centrum (bazén, vírivka, posilňovňa, sauna) a reštaurácia. V cene pobytu sú zahrnuté raňajky. Klimatizované izby a suity sú vybavené káblovou TV a kúpeľňou (vaňa alebo sprchový kút). Niektoré ubytovacie jednotky majú aj balkón. Kliknutím na predošlý odkaz si môžete zobraziť recenzie a aktuálne ceny.

mezokovesd_zsory_gyogy-es_strandfurdo-6-o

Objednať ubytovanie v Mezőkövesde!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *