Jaskynné kúpele v Miškolci

Publikované okt 4, 2013 v kategórii Maďarsko

Jaskynné kúpele v Miškolci

Mesto v severovýchodnej časti Maďarska. Miškolc patrí medzi najväčšie mestá v krajine, je centrom oblasti. Návštevníci sem cestujú z viacerých dôvodov – lacné nákupy, veľa pamätihodností, kúpele v blízkosti mesta.

Práve spomínané kúpele sú veľkou atrakciou a zároveň kuriozitou. Nachádzajú sa totiž v jaskyni, ktorá je od Miškolcu vzdialená približne 6 kilometrov. Nachádza sa tu aj podzemné jazero Várhegy. Zásobujú ho miestne pramene, ktoré sú nasýtené plynom. Vďaka pozitívnym účinkom je jazero vyhľadávané najmä medzi ľuďmi s dýchacími problémami.

Ako vyzerá kúpanie v jaskyni?

Miestne kúpele však navštevujú ľudia aj s chorobami nervového systému, srdcovými ťažkosťami, vysokým krvným tlakom a so žalúdočnými problémami. Stredisko je vo veľmi príjemnom prostredí, obklopujú ho lesy. V blízkosti je aj plážové kúpalisko.

Tipy na ubytovanie

Ak sa tu chcete zdržať, budete potrebovať ubytovanie. Miestne ubytovacie zariadenia si môžete pohodlne a rýchlo rezervovať cez online rezervačné systémy.

Lacné ubytovanie v Miškolci poskytuje penzión Abigél Vendégház, ktorý sa nachádza približne 1 km od spomínaných jaskynných kúpeľov. Centrum mesta je vzdialené 10 minút jazdy. Súčasťou všetkých izieb je kúpeľňa a jednoduchý nábytok, hostia majú k dispozícii spoločnú kuchyňu. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Zariadenie má pozitívne hodnotenia od návštevníkov. Nocľah pre dvoch stojí od 29€/noc.

Tip na výlet – ZOO Miškolc. Zaujímavosťou je, že tu žije jediný pár guerézy v Maďarsku. Každý deň sa tu konajú rôzne akcie spojené s kŕmením zvierat. Dospelí platia za vstup v prepočte približne 3€, deti 2€.

Hostia si pochvaľujú aj Lévay Villa Hotel. 4 hviezdičky, poloha v pokojnom prostredí. Centrum Miškolcu je vzdialené len pár minút chôdze. Súčasťou klimatizovaných izieb je vlastná kúpeľňa a balkón. K dispozícii je dobre vybavená hotelová posilňovňa, po cvičení dobre padne relax v podobe sauny. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet aj parkovanie na súkromnom hotelovom parkovisku. Dvojlôžková izba sa dá rezervovať od 51€.

Máte skúsenosti s ubytovaním v Miškolci? Svoje zážitky a skúsenosti môžete zverejniť v komentároch nižšie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Objednať ubytovanie v Miškolci!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. Dobrý deň,súrne by som potreboval zabezpečiť ubytovanie pre 45/osôb v meste Miskolc
    +Sprievodkyna+1 vodič autobusu.
    Termín 23-24.6.2017
    Večera+raňajky.
    Ďakujem za skorú odpoveď

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *