Do Egeru za kúpeľmi a pamiatkami

Publikované dec 14, 2013 v kategórii Maďarsko

Do Egeru za kúpeľmi a pamiatkami

Maďarské mesto Eger (niekedy nazývané Jáger) sa nachádza v severovýchodnej časti krajiny. Medzi turistami je vyhľadávaný hlavne kvôli kúpeľom (miestna oblasť je bohatá na termálne pramene) a pamiatkam.

Cieľom veľkej časti turistov je obec Egerszalók, nachádzajúca sa pár kilometrov od Egeru. Aj tu sa nachádzajú soľné kúpele s liečivou vodou.

Egerský hrad

Spomedzi miestnych pamätihodností sa najväčšej obľube tešia barokové stavby a stredoveký hrad. Ten sa začal budovať už v 13. storočí po nájazdoch Turkov. V polovici 16. storočia bola vykonaná prestavba, čím sa rozdelil na vnútorný a vonkajší hrad.

HD zábery z hradu

V dnešnej dobe je areál sprístupnený verejnosti, ktorá tu môže obdivovať obrazy talianskych a holandských maliarov zo 16. a 17. storočia, ale aj obrazy maďarských a rakúskych maliarov z 18. a 19. storočia. Eger je známy aj vynikajúcim egerským vínom – môžete ho ochutnať v pivničke Ispotály. Ak Vám zachutí, pokojne si ho „stočte“ do fľaše. Oplatí sa navštíviť aj mincovňu (vyrazte si na pamiatku vlastnú medenú mincu) a hradné väzenie.

Ďalšie turistické atrakcie a pamiatky v Egeri

Eger je miestom, kde sa v minulosti prelínali rôzne kultúry. V roku 1596 ovládli mesto Turci, ktorých stopy tu nájdeme aj dnes. Za 90 rokov nadvlády tu stihli napríklad prebudovať kostoly na mešity a založiť kúpele. V druhej polovici 17. storočia boli porazení Habsburgovcami. Najvýraznejšou spomienkou na nadvládu Turkov je 40 metrov vysoký minaret.

Turecké kúpele Török Fürdő

Prvé zmienky o liečivých prameňoch v oblasti uvádzajú historické záznamy v roku 1488. Voda z termálnych prameňov v Egeri je bohatá na vápnik a horčík. Pomáha s liečbou rôznych ochorení a zdravotných problémov, medzi ktoré patrí napríklad chronické nadmerné potenie (hyperhidróza), poruchy pohybového aparátu a reuma.

Tipy na hotely

Pri hľadaní ubytovania v Egeri cez rezervačné systémy narazíte na desiatky rôznych hotelov a penziónov. Odporúčame zoradiť si ich podľa hodnotení od ich predošlých návštevníkov.

Perfektné ohlasy má zariadenie Palazzo Wellness Villa. Hostia si pochvaľujú hlavne úžasnú atmosféru a polohu v krásnom prostredí. Egerský hrad je vzdialený len 5 minút chôdze, kúpele sú vo vzdialenosti necelých 2 km. Súčasťou klimatizovaných a odhlučnených izieb je LCD TV, parkety z tvrdého dreva a vlastná kúpeľňa s vaňou. Nechýba ani balkón s výhľadom na pohorie Bükk. Pre maximálne pohodlie návštevníkov sú všetky ubytovacie jednotky vybavené extra veľkými pohodlnými posteľami. V areáli sa nachádza krytý bazén, sauna a vírivka, obklopuje ho veľká záhrada v stredomorskom štýle. V cene pobytu sú raňajky, bezplatné parkovanie a bezplatné Wi-Fi pripojenie. Nezabudnite ochutnať domáce vína vo vínnej pivnici. Dvojlôžková izba stojí od 67€/noc.

Chybu neurobíte ani pri rezervovaní ubytovania v trojhviezdičkovom Hotel Senator-Ház Eger. Nájdete ho v meštianskom dome z 18. storočia, ktorý stojí v historickom centre Egeru. Vďaka tejto výhodnej polohe sú miestne pamätihodnosti ľahko dostupné aj pešo. Elegantné izby sú vybavené vlastnou kuchyňou, nechýba ani TV. Veľkou prednosťou hotela je tradičná maďarská kuchyňa a gurmánske špeciality, v hoteli sa počas celého roka konajú rôzne gastronomické podujatia. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi, hostia majú k dispozícii bezplatné parkovanie na hotelovom parkovisku. Raňajky sú taktiež v cene pobytu. Za nocľah pre dvoch zaplatíte od 61€.

logs-and-sky-bkk-national-park-hungary-579274-m

Objednať ubytovanie v Egeri!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *