Štýlové letovisko Sveti Vlas láka na svoje pláže

Publikované aug 17, 2014 v kategórii Bulharsko

Štýlové letovisko Sveti Vlas láka na svoje pláže

V blízkosti Slnečného pobrežia a historického mesta Nesebar leží ďalšia obľúbená dovolenková destinácia s názvom Sveti Vlas. Ide o príjemné a štýlové menšie letovisko, obklopené horami a Čiernym morom.

V letovisku sa rozvinul cestovný ruch, stále je však považovaný za pokojné miesto a z tohto dôvodu ho navštevujú hlavne rodiny s deťmi. Ak máte záujem o tipy na overené ubytovanie, stačí prejsť na koniec článku.

História a pamiatky

Prvá grécka osada na tomto území bola založená približne v 2. storočí, mala názov Larissa. Dnešný názov Sveti Vlas sa prvýkrát objavuje až v 14. storočí, mestečko tak bolo pomenované podľa miestneho kláštora. Ten sa však bohužiaľ nezachoval, vyhorel totiž po nájazdoch pirátov. Väčšina miestnych obyvateľov tvorili Gréci, ktorí sa však v 20. storočí odsťahovali späť do Grécka. Zároveň sem z Grécka prišli miestni Bulhari. Za pamiatkami sa môžete vybrať do spomínaného Nesebaru.

Info o plážach

Od roku 1963 je Sveti Vlas vyhlásený za klimatické prímorské kúpele. Mnoho návštevníkov spomína, že pobyt na miestnych plážach s veľmi čistým ovzduším mal pre nich výrazne priaznivý účinok na dýchacie problémy a rôzne ďalšie ochorenia. Pláže sú dokopy dlhé vyše 1 km. Tvorí ich piesok, vstup do mora je pozvoľný.

Zábery z prístavu

Pláž sa delí na tri časti – východná, hlavná a nová. Posledná menovaná sa v minulých rokoch mohla niekoľkokrát pochváliť ocenením modrá vlajka. Nachádza sa tu viacero barov a reštaurácii. Za ďalšími plážami sa môžete vybrať napríklad na Slnečné pobrežie. V letnej sezóne sem premáva autobus každú polhodinu (jazdia presne a spoľahlivo). Za jednosmernú jazdu zaplatíte v prepočte 0,5€.

Spoľahlivé apartmány za najlepšie ceny

Veľmi výhodné ubytovanie ponúka Magic Dreams Complex, vzdialený 500 metrov od centra a 10 minút chôdze od prístavu Dinevi. V bezprostrednej blízkosti sú bazény, detské ihrisko, obchod s potravinami a autobusová zastávka. Predošlí hostia si pochvaľujú čistotu a priestrannosť ubytovacích jednotiek, peknú záhradu, zmenáreň (súčasť areálu) a prístup personálu. K dispozícii je bezplatné parkovisko, Wi-Fi je spoplatnené. Klimatizované apartmány majú vlastný balkón, spálňu, obývačku s posedením, kuchynku s jedálňou a kúpeľňu s vaňou alebo sprchovým kútom. Všetky recenzie predchádzajúcich návštevníkov a aktuálne možnosti ubytovania si môžete prezrieť po kliknutí na názov komplexu.

Kvalitu za skvelú cenu ponúkajú aj trojhviezdičkové Grand Resort Apartments. K dispozícii sú 3 reštaurácie, 9 bazénov a 2 vírivky. V blízkosti je pláž, za krajšími plážami môžete vycestovať do okolia. Rezort má veľmi príjemné zelené prostredie, ktoré sa denne udržiava. Hostia môžu využiť kaderníctvo a obchody v areáli. Samozrejmosťou je bezplatné strážené parkovisko a Wi-Fi pripojenie na internet. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované, vybrať si môžete medzi štúdiami a apartmánmi. Povinnou výbavou je terasa, z niektorých jednotiek si môžete vychutnať aj výhľad na more. Nechýba ani kúpeľňa, kuchynka, žehliace potreby a TV. Neváhajte si prezrieť ceny ubytovania, stačí kliknúť na predošlý odkaz (názov apartmánov).

ADR-SVEVBG-3

Objednať ubytovanie vo Sveti Vlas!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *