Starobylý Nesebar s krásnymi plážami

Publikované aug 14, 2013 v kategórii Bulharsko

Starobylý Nesebar s krásnymi plážami

Starobylé mestečko vo východnej časti Bulharska. Nesebar má prímorskú polohu, nachádza sa na pobreží Čierneho mora. V letnej sezóne prichádza množstvo návštevníkov, ktorí tu trávia letnú dovolenku.

Veľkou výhodou je, že pláže v Nesebare sú piesočnaté a veľmi rozsiahle. Navyše majú veľmi pozvoľný vstup do mora, čo je vyhovujúce najmä pre rodiny s deťmi. Jedna z pláží sa sem tiahne až od Slnečného pobrežia, dosahuje dĺžku 8 km.

Do Nesebaru zvyknú zavítať aj turisti, ktorí dovolenkujú v okolí. Dôvodom sú hlavne pamiatky a krásy tohto mesta. Od roku 1983 je celé mesto súčasťou zoznamu UNESCO. Rôzne pamätihodnosti sa zachovali ešte z tráckych a antických čias.

Do Nesebaru sa najpohodlnejšie dostanete letecky. Najbližšie letisko sa nachádza v Burgase, je vzdialené približne 25 km. Keďže ho využívajú prevažne nízkonákladové spoločnosti, je možné si zohnať letenky za nízku sumu.

Miestni obyvatelia sa živia rybolovom a pestovaním hrozna, pre mnohých je zdrojom obživy cestovný ruch. Zvyknú prenajímať apartmány, ktoré sa dajú rezervovať prostredníctvom rezervačného systému. V ponuke je aj mnoho hotelov.

Zábery z miestneho aquaparku

Veľmi príjemné a lacné ubytovanie v Nesebare poskytuje dvojhviezdičkové zariadenie Guest House Juja. Hostia vo svojich pozitívnych ohlasoch chvália hlavne nízke ceny, výborný personál a skvelú polohu. Tá je v tichej časti centra mesta, 200 metrov od najbližšej pláže. Súčasťou všetkých klimatizovaných izieb je vlastná kúpeľňa a chladnička. Niektoré izby majú aj balkón s výhľadom na more. V okolí je viacero obchodov, kaviarní a reštaurácii. K Slnečnému pobrežiu a aquaparku sa dostanete do 5 minút jazdy. Personál vie na požiadanie zabezpečiť transfer na letisko v Burgase. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Dvojlôžková izba sa dá rezervovať už od neuveriteľných 25€.

V meste sa nachádza viacero ubytovacích zariadení, ktoré majú veľmi pozitívne hodnotenia od návštevníkov a zároveň sú cenovo veľmi výhodné.

Dvojhviezdičková Villa Elegance je od pláže vzdialená len 50 metrov. Staré mesto je vzdialené 4 km. Niektoré izby sú klimatizované, ich súčasťou je aj kúpeľňa so sušičom vlasov. Všetky izby majú vlastný balkón. Bezplatné Wi-Fi aj verejné parkovisko zdarma. Suita pre tri osoby stojí už od 30€/noc.

Ak ste už dovolenkovali v Nesebare alebo v jeho blízkosti, neváhajte sa podeliť o svoje zážitky a skúsenosti s miestnymi hotelmi v komentároch nižšie.

212995_pantocrator_church_in_nessebar

Objednať ubytovanie v Nesebare!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *