Slnečné Pobrežie

Publikované aug 6, 2013 v kategórii Bulharsko

Slnečné Pobrežie

Najväčšie turistické letovisko v Bulharsku. Slnečné Pobrežie sa nachádza vo východnej časti krajiny na pobreží Čierneho mora.

Výstavba komplexu sa začala v roku 1958. Vtedy tu stáli dve staré studne, dnes je situácia úplne iná. Počas roka tu žije pomerne málo obyvateľov, v lete sa sem však nahrnie množstvo dovolenkárov. Tých uchýlia miestne hotely, ktorých je niekoľko stoviek. Väčšina domácich žije cestovným ruchom a ponúka na prenájom apartmány.

Tip na výlet – v blízkosti sa nachádza starobylé mestečko Nessebar. Nachádza sa tu množstvo pamiatok, od roku 1983 je súčasťou zoznamu UNESCO.

Najbližšie letisko sa nachádza v Burgase. Od Slnečného Pobrežia je vzdialené približne 25 km. Najviac sa využíva samozrejme počas letnej sezóny, kedy sem premávajú viaceré nízkonákladové spoločnosti.

Najväčším lákadlom je miestna pláž, ktorá sa môže pochváliť dĺžkou 8 km, jej šírka je do 200 metrov. Tiahne sa od Nesebaru po Sveti Vlas. Miestne pláže sú čisté a starostlivo udržiavané. Celému komplexu bolo udelené ocenenie modrá vlajka za mimoriadne čisté prostredie. K dispozícii je množstvo vodných atrakcií, v blízkosti sú dva aquaparky.

Slnečné Pobrežie je destinácia, do ktorej mnoho turistov vycestuje na vlastnú päsť. Dôvod je jednoduchý, sami si totiž môžu jednoducho a lacno rezervovať letenky aj ubytovanie.

Takto to žije na Slnečnom Pobreží

Veľmi pozitívne ohlasy má cenovo výhodný Lotus Hotel. 3 hviezdičky, poloha približne minútu chôdze od najbližšej pláže. Súčasťou priestranných a klimatizovaných izieb je vlastná kúpeľňa, niektoré majú aj vlastný balkón. V areáli sa nachádza reštaurácia. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. V cene pobytu sú raňajky. Izba pre dvoch sa dá rezervovať už od 39€.

Lacné ubytovanie na Slnečnom Pobreží nájdete aj v dvojhviezdičkovom zariadení Friends Family Hotel. Nájdete ho v severnej časti letoviska, zhruba 5 minút chôdze od pláže. Hostia si vo svojich pozitívnych hodnoteniach pochvaľujú najmä vynikajúci personál. Klimatizované izby sú priestranné a čisté, nechýba TV a vlastný balkón. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet aj parkovanie. Hotel má vlastný bar s krčmou, ponúkajú sa tu klasické bulharské špeciality, pizza, steaky. V cene pobytu sú raňajky. Dvojlôžková izba stojí od 42€.

V oblasti sú stovky ubytovacích zariadení, odporúčame ich vyfiltrovať podľa Vašich požiadaviek a následne vybrať najvhodnejšie. Nezabudnite si prečítať ako hodnotili hotel predchádzajúci návštevníci.

Kvôli letnému návalu turistov môžu byť miestne hotely plne obsadené. Počas leta taktiež zvyknú zvyšovať ceny za pobyt. Práve kvôli týmto dôvodom sa odporúča odoslať rezerváciu v dostatočnom predstihu.

Užili ste si dovolenku na Slnečnom Pobreží? Podeľte sa o svoje skúsenosti s miestnymi hotelmi a apartmánmi v komentároch nižšie.

poseidon-apartments-the-object-from-the-outside

Objednať ubytovanie na Slnečnom Pobreží!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *