2 dni v Demänovskej doline – Hotel Mikulášska Chata

Publikované aug 24, 2013 v kategórii Navštívili sme, Slovensko

2 dni v Demänovskej doline – Hotel Mikulášska Chata

Začiatkom tretieho augustového týždňa sme sa vybrali do Demänovskej doliny v Nízkych Tatrách, kde sme sa ubytovali v hoteli Mikulášska chata.

V hoteli sme strávili bohužiaľ iba jednu noc, stihli sme však navštíviť aspoň niekoľko miestnych zaujímavostí. V článku prinášame recenziu hotela a tipy na výlety do okolia.

Cesta do hotela

Z Nitry sme vyrazili okolo 11:00. Podľa Google Maps mala trvať cesta vyše 2 hodiny. Nám trvala skoro 4 hodiny, keďže sme sa cestou zastavili v salaši Krajinka.

Pri ceste zo západného Slovenska treba ísť cez Ružomberok a v Liptovskom Mikuláši odbočiť do Demänovskej doliny. Hotel Mikulášska chata sa nachádza takmer na jej konci, cestou si môžete všimnúť navigačné billboardy.

Ubytovanie v hoteli Mikulášska chata

Po príchode sme sa išli ubytovať. Hlavná budova hotela nesie názov Mikulášska chata, je najstaršou chatou na území Demänovskej doliny (postavená v roku 1950). V roku 1995 však prešla kompletnou rekonštrukciou a stal sa z nej veľmi príjemný trojhviezdičkový hotel. Do pôvodnej architektúry sa však nezasahovalo a preto hotel ideálne zapadá do okolitého prostredia.

Komplex hotela tvoria 3 budovy – v roku 2008 sa postavila časť Depandansy (tu je možné ubytovať sa so zvieraťom, súčasťou areálu je bowling), v roku 2009 pribudla Vrbická chata (v jej podzemí je wellness centrum). Tá sa vybudovala na mieste, kde kedysi stála krčma s prezývkou „peklo“.

Vo Vrbickej chate sme sa ubytovali aj my. Je pomenovaná podľa Vrbického plesa, ktoré nájdete hneď vedľa komplexu. Izby sú veľmi pekne zariadené, ich súčasťou je TV s plochou obrazovkou a útulná kúpeľňa, v ktorej nechýba moderný sprchový kút a sušič vlasov. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pohodlné postele

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Výhľad z balkóna

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Balkón s posedením

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Izba vo Vrbickej chate

V hoteli môžete vyplniť voľný čas rôznymi aktivitami – napríklad spomínaným bowlingom, alebo návštevou wellness centra. Bowling sme si zahrať nestihli a wellness centrum bolo počas našej návštevy zrovna bohužiaľ v rekonštrukcii.

Za zmienku určite stojí hotelová reštaurácia. Večeru si môžete vybrať spomedzi niekoľkých hlavných jedál, raňajky sú veľmi chutné (klasika – pečivo, džemy, čaj, džús, káva, miešané vajíčka, párky atď). Personál je ochotný a snaživý. Súčasťou hotela je aj kaviareň.

S pobytom v hoteli sme boli nadmieru spokojní a plánujeme sa sem ešte niekedy vrátiť. Pokiaľ máte záujem o rezerváciu, najvýhodnejšie je uskutočniť ju priamo cez stránku hotela. Kontaktné údaje sú na konci článku.

Tipy na aktivity v okolí

Najviac ľudí zavíta do Demänovskej doliny v zime. V blízkosti hotela je populárne lyžiarske stredisko Jasná, ktoré sa môže pochváliť kvalitnými a udržiavanými zjazdovkami v celkovej dĺžke až 45 km.

Nudiť sa tu však nebudete ani počas leta. Osobne sme navštívili bobovú dráhu, lanový park Tarzania, Vrbické pleso a aquapark Gino Paradise Bešeňová. Nachádzajú sa tu však aj rôzne ďalšie magnety na turistov, ako napríklad Demänovská jaskyňa slobody a Demänovská ľadová jaskyňa.

Bobová dráha – najstrmšia na Slovensku

Horská bobová dráha Žiarce – Pavčia Lehota je od hotela vzdialená niekoľko kilometrov, s veľkou pravdepodobnosťou si už pri vstupe do doliny všimnete rôzne pútače. Dráha je najstrmšia na Slovensku (prevýšenie 120 metrov), jej dĺžka je 1000 metrov. Počas jazdy môžete dosiahnuť rýchlosť až 45 km/h. Je však veľmi bezpečná a zvládnu ju aj deti (ak majú do 7 rokov, môžu sedieť v boboch s rodičom).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Panoráma

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pohľad zdola

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hore sa vyveziete takýmto vlekom

Lanový park Tarzania

Lanové parky sú vybudované na rôznych miestach Slovenska, jeden z nich je len pár stoviek metrov od Mikulášskej chaty. Do Tarzanie sme prišli okolo 10:30 a nikto tam nebol (ráno bolo zlé počasie, neskôr sa zlepšilo), pri odchode už bolo v parku niekoľko desiatok ľudí.

Tarzania je lanový park postavený na stromoch, tvorený rôznymi prekážkami. Nachádzajú sa tu dve trasy (červená je dlhšia, modrá je kratšia a jednoduchšia), deti majú vlastnú skrátenú trasu. Prejdenie červenej trasy nám trvalo približne hodinu. Čakal som že to bude menej náročné, na druhý deň som cítil svalovicu na rukách aj na bruchu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vrbické pleso – hneď vedľa hotela

Hneď pri hoteli sa nachádza Vrbické pleso, ktoré je najväčším prirodzeným jazerom v Nízkych Tatrách. Vzniklo ľadovcovou činnosťou, od roku 1975 je národnou prírodnou pamiatkou. Pleso obklopujú chodníky vhodné na prechádzku či turistiku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kúpanie v Bešeňovej

Do Bešeňovej sme naschvál prišli počas týždňa, v utorok okolo obeda. Dúfal som, že tam nebude príliš veľa ľudí, aquapark však bol dosť preplnený (radšej nechcem vedieť koľko ľudí tam je cez víkend).

Vonkajšie aj vnútorné bazény boli veľmi príjemné, na vnútorných tobogánoch sa čakalo v rade zhruba 10 minút. Strava bola na dosť zlej úrovni, nachádza sa tu však veľa stánkov s občerstvením, asi sme si vybrali zlý (vyhnite sa vnútornému fastfoodu, skúste radšej vonkajšie stánky).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kontakt na Hotel Mikulášska chata

Pokiaľ by ste chceli navštíviť Mikulášsku chatu, neváhajte využiť kontakty nižšie, prípadne kliknite na webstránku hotela.

Hotel Mikulášska chata ***
Demänovská Dolina 75
031 01 Liptovský Mikuláš
Slovensko

MOBIL: +421 918 371 702
TEL.: +421 44 55 916 76
FAX: +421 44 55 916 72
MAIL: recepcia@mikulasskachata.sk
FB: facebook.com/jasnahotelmikulasskachata
WEB: hotelmikulasskachata.sk

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *