Pri ceste k moru sa zastavte v Slunji

Publikované mar 23, 2014 v kategórii Chorvátsko

Pri ceste k moru sa zastavte v Slunji

Pri ceste k chorvátskemu pobrežiu (alebo k Plitvickým jazerám) sa niektorí dovolenkári zastavia vo vnútrozemskom mestečku Slunj a priľahlej mlynárskej osade Rastoke. Ležia v tesnej blízkosti diaľničného ťahu.

Prečo tu vlastne zastavovať? Hlavným dôvodom sú vodopády a ďalšie prírodné krásy. Oblasť je ideálna na odpočinok, v rieke Korana sa dá aj okúpať. Môžete tu aj prespať, ubytovanie je pomerne lacné (tipy nižšie).

Relax pri vodopádoch

Cez Slunj ešte jedna rieka s názvom Slunjčica. Vlieva sa to spomínanej Korany a spolu vytvárajú pozoruhodný prírodný jav. Približne desiatku vodopádov si môžete prezrieť z niekoľkých vyhliadkových miest, vstupné sa neplatí.

Vodopády na videu

Celý areál sútoku riek je od roku 1969 chránenou prírodnou pamiatkou. Negatívne ho poznačila vojna pred koncom 20. storočia, našťastie sa však podarilo dostať ho do pôvodného stavu. Podľa niektorých názorov je voda vo vodopádoch liečivá a dokáže liečiť rany na tele.

Ďalšie atrakcie

V Slunji môžete obdivovať drevené domčeky a pozostatky hradu z 15. storočia. Spomienkou na nadvládu Napoleona sú zbytky skladiska obilia. Slunj spája s osadou Rastoke asfaltová cesta, odbočíte sem z hlavnej diaľnice (tesne za mostom). Vznikla práve vďaka dravému prírodnému živlu, ktorý sa rozhodli miestni ľudia využiť a vybudovali tu 22 vodných mlynov (návštevníci môžu nahliadnuť aj do interiéru).

Kde sa oplatí ubytovať?

Najlepšie hodnotenia spomedzi miestnych ubytovacích zariadení majú trojhviezdičkové Rooms Jana, situované len 500 metrov od centra mestečka. V blízkom okolí je obchod s potravinami, cyklotrasy a miesta vhodné na rybolov. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Pozitívne ohlasy predošlých hostí a aktuálne možnosti ubytovania si môžete zobraziť kliknutím na názov penziónu. Všetky izby sú klimatizované a vybavené kvalitnými parketami. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa a TV s plochou obrazovkou.

2 km od centra a 1 km od vodopádov nájdete nocľah v Apartments Lucija. Hostia majú k dispozícii záhradu s grilom, v okolí sú rôzne reštaurácie. V celom zariadení je k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie, nechýba ani súkromné parkovisko pre ubytovaných hostí. Predchádzajúci návštevníci chvália vynikajúci prístup domácich, krásnu prírodu a kvalitu ubytovacích jednotiek. Súčasťou všetkých je vlastná kúpeľňa, klimatizácia, TV s plochou obrazovkou, žehliace potreby, práčka a chladnička. Recenzie si môžete prečítať po kliknutí na odkaz vyššie.

DSC_0292

Objednať ubytovanie v Slunji!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *