Najlepšie pláže a nocľah v chorvátskom Omišalji

Publikované mar 9, 2014 v kategórii Chorvátsko

Najlepšie pláže a nocľah v chorvátskom Omišalji

Druhým najväčším mestom na ostrove Krk je prístavný Omišalj. Toto obľúbené letovisko sa nachádza v severozápadnej časti ostrova, dovolenkári si pochvaľujú nízke ceny a málo obsadené pláže.

Omišalj stráca na atraktivite v očiach turistov kvôli svojej povesti priemyselného mesta, na pobreží sa však rozrástla nová mestská časť. V tejto oblasti sa nachádza aj väčšina ubytovacích zariadení (prevažne apartmány).

Ako sa sem dostať?

Keď sa povie Chorvátsko, väčšine ľudí sa v súvislosti s dopravou vybaví určite auto, prípadne autobus. Čoraz častejšie sa však vďaka lacným letenkám využíva letecká doprava. Len pár kilometrov od mesta leží letisko Rijeka, ktoré počas letnej sezóny využívajú rôzne (i nízkonákladové) aerolínie. Pri včasnej rezervácii sa dajú letenky zakúpiť za neodolateľné ceny. O letenkách do Chorvátska sme napísali tento článok.

Pláže a kúpanie

Prevažná časť pobrežia Krku je veľmi vhodná na kúpanie, rovnako tomu tak je aj v Omišalji. V zálive sú rôzne prírodné pláže, ktoré väčšinou tvoria kamienky (niekedy aj piesok). Niektoré majú vybetónované móla a trávnaté plochy vhodné k opaľovaniu. Výnimočne dobrá je pláž Pesja, ktorá bola ocenená modrou vlajkou.

Výborné video Omišalju

Kvalitné ubytovacie zariadenia

Výborné hodnotenia majú štvorhviezdičkové Apartments Viktorija. Predošlí hostia chvália príjemné prostredie, pokojnú lokalitu, priateľského majiteľa, blízkosť pláží (v blízkom okolí ich je viacero) a centra mesta. Zariadenie je situované v lese, obklopuje ho záhrada s grilom. Klimatizované apartmány majú vlastný balkón, ich súčasťou je vlastná kúpeľňa a kuchynka. Nechýba ani obývačka s rozkladacou pohovkou a TV. Hostia majú k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie aj parkovanie. Aktuálne ceny ubytovania a recenzie návštevníkov si môžete zobraziť kliknutím na odkaz vyššie, kde je možné uskutočniť aj rezerváciu.

1 km od historického centra Omišalju nájdete dvojhviezdičkový penzión Guesthouse Delfin. Obklopuje ho vegetácia, k najbližšej pláži stačí iba prejsť cez ulicu. Predchádzajúci návštevníci vo svojich recenziách chvália aj ochotný personál, každodenný program a pokojnú polohu. Všetky izby sú klimatizované, okrem balkóna je ich súčasťou TV a kúpeľňa. Pri penzióne je bezplatné parkovisko, nevýhodou je však spoplatnené káblové pripojenie na internet. Ceny ubytovania sa líšia podľa sezóny, neváhajte si ich zobraziť kliknutím na názov zariadenia.

Omisalj_parish_church

Objednať ubytovanie v Omišalji!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *