Výhodné letenky do Chorvátska

Publikované aug 6, 2013 v kategórii Tipy na lacné letenky


Výhodné letenky do Chorvátska

Pravdepodobne väčšina z nás už zažila cestovanie autom do Chorvátska. Veľké horúčavy, nekonečne dlhá cesta, dopravné zápchy, diaľničné známky. Kvôli dlhej ceste sa zvyšuje aj riziko ďalších komplikácii, akou môže byť napríklad dopravná nehoda.

A čo tak sa sem dostať pohodlne za 90 minút? Myslím, že táto predstava znie podstatne lepšie. Čoraz viac Slovákov využíva na dovolenku v Chorvátsku leteckú prepravu. V tomto článku si povieme všetko o lietaní do Chorvátska.

Ako sa dostať do Chorvátska letecky?

Letecky do obľúbenej destinácie Slovákov ponúka slovenská letecká spoločnosť Danube Wings. Poskytuje leteckú prepravu z Bratislavy a Košíc.

Aktualizácia: aerolínie Danube Wings ukončili svoju činnosť v decembri 2013.

Pri cestovaní s Danube Wings si môžete zobrať do kabíny príručnú batožinu (max. 5 kg/osoba, max. rozmery 55 x 40 x 20 cm). V cene letenky je aj zapísaná batožina do 15 kg. Za každý kilogram nadváhy batožiny sa platí poplatok.

Z Bratislavy môžete letieť do Splitu, Zadaru a Rijeky. Z Košíc sa letecky dostanete do Rijeky a Splitu. Počas akcie sa dá spiatočná letenka zohnať za pár desiatok eur, čo je skutočne neodolateľná ponuka. V takýchto prípadoch je cena letenky dokonca nižšia než náklady na benzín.

Ak však nenatrafíte na akciové ceny, budete musieť zaplatiť plnú sumu. Tá však tiež nie je závratná. V čase písania článku (august 2013) je hlavná letná sezóna a spiatočná letenka sa dá kúpiť do 200€.

Do Chorvátska sa môžete dostať letecky aj s inými spoločnosťami a na iné letiská. Najlacnejšie letenky do Chorvátska však ponúka Danube Wings. Ak Vám ich ponuka nevyhovuje, odporúčame prezrieť napríklad ponuku letov z Prahy.

Danube Wings lieta do Chorvátska od júna do septembra, väčšinou 1-2x týždenne. Neváhajte využiť špeciálne zľavy. Študenti s kartou ISIC majú nárok až na 33% zľavu. Ak si letenku rezervujete v dostatočnom predstihu, získate ju za najlepšie ceny.

Letisko Split a doprava

Letisko sa nachádza 24 km od centra mesta. Patrí medzi najvyťaženejšie letiská v Chorvátsku, je využívané väčšinou len počas letnej sezóny. Do Splitu sa dostanete autobusom (lístok stojí približne 3€), alebo taxíkom (30€). Autobusová zastávka je pri letisku, využite linku číslo 37 alebo 38.

Pristátie lietadla Danube Wings v Splite

Ako sa dostať z letiska v Zadare?

Zadarské letisko je taktiež využívané hlavne počas letnej sezóny. Od centra mesta je vzdialené približne 10 km. Hneď pri príletovom terminále sa nachádza autobusová zastávka, vďaka ktorej sa dostanete pohodlne na hlavnú autobusovú stanicu v Zadare. Nastúpte na linku číslo 36.

Doprava z letiska v Rijeke

Letisko sa nachádza na ostrove Krk, v blízkosti mesta Omišalj. Od Rijeky je vzdialené necelých 20 km. Je využívané nízkonákladovými aerolíniami počas letnej sezóny. Z letiska sa do mesta dostanete autobusom Autotrans. Za cestu dlhú zhruba polhodinku zaplatíte okolo 4€.

Tip na záver

Letenky na lety s Danube Wings si rezervujte v dostatočnom predstihu. Ak budete kupovať na poslednú chvíľu, cena bude podstatne vyššia.

Ak ste už cestovali do Chorvátska letecky, neváhajte sa o svoje skúsenosti a zážitky podeliť v komentároch nižšie.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *