Rijeka

Publikované júl 12, 2013 v kategórii Chorvátsko

Rijeka

Mesto na pobreží Jadranského mora. Rijeka je tretím najväčším mestom v Chorvátsku. Miestny nákladný prístav patrí medzi najvýznamnejšie v Európe. Nachádza sa tu aj medzinárodné letisko.

Letisko Rijeka sa nachádza pri meste Omišalj na ostrove Krk. Od železničnej stanici v Rijeke je vzdialené 17 km. Letisko je využívané prevažne počas sezóny, premávajú sem rôzne nízkonákladovky – napríklad Ryanair.

Dovolenkárov sem láka more a miestne pláže. Niektoré z nich sú dokonca ocenené modrou vlajkou, turisti si tak môžu vychutnať kúpanie v mimoriadne čistom prostredí. Patria medzi ne pláže Kostanj, Ploč a Svežanj. Tú obklopuje krásna príroda, celá zátoka a okolie sú chránené. Pláž je štrkovitá a skalnatá.

Tip na výlet – vo vzdialenosti 11 km sa na kopci nachádza starobylé mestečko Kastav. Často sa tu konajú rôzne slávnosti.

Rijeka je kultúrnym strediskom oblasti. Každoročne sa tu konajú rôzne festivaly a slávnosti, známy je napríklad Rijecký karneval. O bohatý nočný život sa stará množstvo klubov a barov.

Veľká časť návštevníkov si dovolenku v Rijeke organizuje na vlastnú päsť. Lacné letenky je možné „booknuť“ na lety nízkonákladových spoločností, výhodné ubytovanie sa dá rezervovať jednoducho cez rezervačný systém.

Zábery z Rijeky

Lacné ubytovanie v Rijeke poskytuje Hostel Kosy. Nachádza sa v centre mesta, 100 metrov od mora. Najbližšia pláž je vzdialená vyše 1 km. Klimatizované izby sú farebné a príjemne zariadené, hostia majú k dispozícii spoločnú kúpeľňu. Ochotný personál vie na požiadanie zabezpečiť transfer na letisko, ktoré je vzdialené 28 km. Bezplatné Wi-Fi, parkovisko bohužiaľ chýba. Za lôžko v nocľahárni zaplatíte od 20€, trojlôžková izba s výhľadom na mesto stojí 72€.

Pozitívnymi ohlasmi a vynikajúcim prístupom personálu sa môže pochváliť Lounge Hostel Carnevale. Moderný a čistý hostel v centre mesta, iba niekoľko desiatok metrov od prístavu a železničnej stanice. Jednoduché izby ponúkajú výhľad na mesto, v okolí je množstvo obchodov a reštaurácii. Pláž je od hotela vzdialená približne 4 km. Bezplatné Wi-Fi, parkovisko chýba. Za izbu pre dvoch zaplatíte od 51€.

Ceny uvedené v tomto článku sú iba orientačné. Menia sa hlavne podľa obsadenosti izieb, ktorá býva vysoká najmä počas letnej sezóny. So zvyšujúcim záujmom turistov rastú aj ceny, preto odporúčame urobiť rezerváciu v dostatočnom predstihu.

Ubytovali ste sa už v niektorom z hotelov a apartmánov v Rijeke? Svoje skúsenosti môžete zverejniť v komentároch pod článkom.

Dani_Sv_Vida_Rijeka_0610_1

Objednať ubytovanie v Rijeke!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *