Atrakcie v Antibes na pobreží Francúzskej riviéry

Publikované mar 4, 2014 v kategórii Francúzsko

Atrakcie v Antibes na pobreží Francúzskej riviéry

Významné múzeá, stredoveká pevnosť, najväčší súkromný prístav v Stredozemnom mori plný luxusných jácht a desiatky výborných pláží. Tie dokonca ani nie sú preplnené ako pláže v známejšom Nice a Saint Tropez, alebo v blízkom Cannes.

Antibes na pobreží Francúzskej riviéry je veľmi príjemným miestom na strávenie letnej dovolenky. Okrem kúpania v mori a návštevy pamiatok môžete zavítať aj do morskej ZOO Marineland, aquaparku s lunaparkom, alebo na motýliu farmu.

Tipy na múzeá a pamiatky

Nad úzkymi uličkami historického centra sa týči hrad Chateau Grimaldi. Svoj ateliér tu mal slávny maliar Pablo Picasso, ktorý v hrade maľoval obrazy počas vojny a neskôr ich venoval mestu. Dnes nájdete priamo v hrade jeho múzeum. Ak chcete vidieť miestne pamiatky, odporúčame kúpiť kombinovaný lístok. Okrem vstupu do múzea Vás oprávňuje napríklad aj k vstupu do archeologického múzea, napoleonskeho múzea a spomínanej pevnosti Fort Carré. V blízkosti hradu je tržnica, ktorá sa po zotmení mení na rušnú promenádu.

Krásy mesta na videu

Čo sa ešte oplatí vidieť?

Zhruba 4 km od centra je „morská ZOO“ Marineland. Patrí medzi najväčšie parky s vodnými zvieratami v Európe. Vidieť tu môžete napríklad delfíny, kosatky, žraloky, tulene a tučniaky. V blízkosti je zábavný park Antibes Land plný kolotočov.

Tipy na pláže

Pláže v Antibes a okolí sú dokopy dlhé desiatky kilometrov. Väčšina je piesočnatá, časť z nich je však súkromná resp. spoplatnená (pláže patriace k hotelom). Kompletný zoznam verejných aj súkromných pláží si môžete prezrieť cez tento odkaz.

Výhodné ubytovanie

Antibes je vychytené letovisko a ceny ubytovania sú pomerne vysoké. Cenovo je výhodnejšie ubytovať sa ďalej od centra. 3 km od centra mesta leží trojhviezdičkový Hôtel Campanile Antibes, situovaný blízko diaľnice A8/E80. Predchádzajúci hoteloví hostia si pochvaľujú príjemný bazén, kvalitné raňajky (spoplatnené) a vybavenie ubytovacích jednotiek. Všetky recenzie zobrazíte kliknutím na odkaz vyššie. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Klimatizované izby majú vlastnú kúpeľňu a TV.

3 km od centra a 10 minút chôdze od pláže Garoupe leží trojhviezdičkový Hôtel Beau Site – Cap d’Antibes. Hostia majú k dispozícii bazén a požičovňu bicyklov. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, parkovanie na hotelovom parkovisku je taktiež zdarma. Všetky útulné izby sú klimatizované, nechýba im ani kúpeľňa a TV s plochou obrazovkou. Ceny ubytovania a fotky hotela si môžete prezrieť kliknutím na odkaz vyššie.

antibes-fountain-1037356-m

Objednať ubytovanie v Antibes!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *