Tichá Kanegra je vhodná na pokojnú dovolenku

Publikované júl 2, 2014 v kategórii Chorvátsko

Tichá Kanegra je vhodná na pokojnú dovolenku

9 km od známeho letoviska Umag leží nenápadná osada Kanegra. Je situovaná na západnom brehu Piranského zálivu, ktorý je hranicou medzi chorvátskym a slovinským pobrežím (na protiľahlej strane je slovinský Portorož).

Kanegra je menšie letovisko, vhodné na pokojnú dovolenku. Ubytovacie kapacity tvorí väčší apartmánový komplex (povieme si o ňom nižšie) a naturistický kemp. Oveľa širší výber je však v spomínanom Umagu.

Kde sa kúpať?

Pláže v Kanegre tvoria kamienky a štrk, ktoré obklopujú borovicové lesy. Počas letných horúčav určite oceníte ich príjemný tieň. Pokojnú atmosféru dotvára čisté more. Vstup do vody je plynulý, vhodný aj pre deti. Už niekoľko rokov sa počas leta pravidelne koná Kanegra Beach Festival. Na dne mora sú niekedy kamene, pre istotu odporúčame so sebou zobrať obuv do vody.

Zábery z Kanegry

Za ďalšími plážami sa oplatí zájsť do letovísk v blízkom okolí. Niekoľko pláží s modrou vlajkou sa nachádza v Savudriji, výborné podmienky na kúpanie má aj Umag. Sú tu vybudované aj umelé zátoky s čiastočne piesočnatou plážou.

Kde sa ubytovať?

Najväčším ubytovacím zariadením v Kanegre je dvojhviezdičkový Kanegra Resort s 233 bungalovmi. Na jednej strane si hostia pochvaľujú príjemné prostredie, peknú pláž s čistým morom v blízkosti komplexu, možnosť pobytu so psom a výhodné ceny. Vo všeobecnosti však rezort nemá príliš pozitívne hodnotenia. Niektorí z predošlých návštevníkov sa sťažovali na špinu, zastaralé ubytovacie jednotky a neschopný personál. Najlepší názor si utvoríte po prečítaní všetkých recenzií, ktoré si zobrazíte kliknutím na názov zariadenia. Súčasťou areálu je reštaurácia (za poplatok je k dispozícii polpenzia), pizzeria, bar a kaviareň. Počas dňa si deti aj dospelí môžu užiť animačný program, každý večer hrá DJ. Rôzne možnosti na využitie voľného času poskytujú športové ihriská. V blízkosti je obchod s potravinami. Samozrejmosťou je bezplatné parkovanie, za pripojenie na internet si však budete musieť priplatiť. Bungalovy majú jednu alebo viacero spální. Ich súčasťou je aj balkón, kúpeľňa s vaňou, kuchynka s jedálňou a TV.

Oveľa viac dovolenkárov sa nakoniec ubytuje v Umagu, ktorý je však trochu rušnejší. Výborné hodnotenia majú trojhviezdičkové Apartments Degra, situované 3 km od centra mesta a 350 metrov od kamienkovej pláže. Hostia majú k dispozícii vonkajší záhradný bazén s ležadlami, gril a kvalitnú požičovňu bicyklov (zdarma). V blízkom okolí sú reštaurácie, obchod a kaviareň. Predchádzajúci návštevníci boli spokojní s milým personálom, čistotou, okolitou prírodou a priestrannosťou apartmánov. Sú klimatizované, ich súčasťou je jedna alebo viacero spální. Povinnou výbavou je aj kuchynka, balkón, kúpeľňa (niekedy aj s vaňou) a TV. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Aktuálne ceny si môžete zobraziť po kliknutí na názov apartmánov.

902720_4

Objednať ubytovanie v Kanegre!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *