Tipy na ubytovanie v pobrežnom Umagu

Publikované jún 14, 2014 v kategórii Chorvátsko

Tipy na ubytovanie v pobrežnom Umagu

Umag je staré prístavné mesto a zároveň turistická aglomerácia, združujúca 23 menších dediniek. Leží na severozápadnom pobreží Istrie a každé leto víta množstvo dovolenkárov.

Mesto sa nachádza vo veľmi úrodnej oblasti, darí sa tu napríklad vínnej réve. Vďaka prímorskej polohe je jedným zo zdrojom obživy miestnych obyvateľov aj rybolov. Niektorí sa živia cestovným ruchom a prenajímajú návštevníkom apartmány.

Pamiatky a pláže

Na dovolenku do Chorvátska asi nevycestujete kvôli miestnym pamätihodnostiam. Pokiaľ Vás však omrzí vylihovanie na pláži, môžete sa prejsť po meste a obdivovať rôzne pamiatky. História Umagu sa začala písať už v rímskych dobách, zachovali sa však iba stavby z posledných storočí, prípadne skromné pozostatky hradieb. V meste sa nachádza barokový kostol z 18. storočia a pôvodné stredoveké meštiacke domy na námestiach s čarovnými úzkymi uličkami.

Príjemné propagačné video Umagu

Prejdime však radšej na kúpanie v Jadranskom mori. Pláže Umagu sú podobné ako v ostatných častiach Istrie, niektoré majú vybetónované móla a dovezené okruhliaky. Nájsť sa dajú aj umelé zátoky s čiastočne piesočnatou plážou, napr. Punta Stella Maris. Niekedy k členitému pobrežiu siaha aj vegetácia, ktorá vytvára počas letných horúčav príjemný tieň. Dovolenkári radi vyhľadávajú pláže s ocenením „modrá vlajka“, ktorá svedčí o ich kvalite. Takéto pláže nájdete v Umagu hneď tri – Laguna Stella Maris, Kanova a Katoro.

Kde sa ubytovať?

Cez online rezervačné systémy sa dajú nájsť veľmi výhodné ponuky na ubytovanie v hoteloch a apartmánoch v Umagu. Nezabudnite si pred rezerváciou prečítať hodnotenia, ktoré ku každému ubytovaciemu zariadeniu pridávajú predošlí návštevníci. Nižšie prikladáme tipy na overené apartmány.

Kvalitné a overené apartmány

Medzi najlepšie hodnotené apartmány patrí štvorhviezdičkové zariadenie Apartments Trbovic. Návštevníci vo svojich pozitívnych recenziách chvália vybavenosť a čistotu ubytovacích jednotiek, prírodné okolité prostredie, ústretový personál, bezplatnú požičovňu bicyklov a výhodné ceny. Zariadenie nájdete 800 metrov od centra mesta, najbližšia pláž je vo vzdialenosti 1 km. V okolí sú reštaurácie, bary a obchod s potravinami. Všetky apartmány sú klimatizované, ich samozrejmou súčasťou je plne vybavená kuchynka s jedálenským kútom a vlastná kúpeľňa. V obývačke nechýba posedenie a TV s plochou obrazovkou. Hostia môžu bezplatne využívať súkromné parkovisko, v celom areáli je taktiež Wi-Fi pripojenie na internet zdarma. Pobyt s domácim miláčikom je povolený (tiež bezplatne). Hodnotenia hostí a aktuálne ceny ubytovania si neváhajte prezrieť cez odkaz vyššie (názov apartmánov).

Ďalším zariadením, ktoré sa môže chváliť veľmi pozitívnymi ohlasmi, sú trojhviezdičkové Apartments Villa Ela. Sympatickí majitelia (radi pomôžu s organizáciou výletov do okolia), kvalitné vybavenie, veľké pohodlné postele, terasa a bazén s vírivkou. Poloha 1 km od centra a 400 metrov od pláže. V blízkosti niekoľkých stoviek metrov je supermarket a bankomat. Všetky ubytovacie jednotky (štúdiá a apartmány) sú klimatizované a odhlučnené. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa a kuchynka, bezplatné Wi-Fi a parkovanie zdarma. Ceny ubytovania sú veľmi výhodné, zobrazia sa po kliknutí na odkaz vyššie.

umag

Objednať ubytovanie v Umagu!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *