Zimná lyžovačka a letné aktivity v rakúskom Gosau

Publikované sep 19, 2014 v kategórii Rakúsko

Zimná lyžovačka a letné aktivity v rakúskom Gosau

Len 15 km od známeho Hallstattu leží rakúska obec Gosau. Je súčasťou oblasti s názvom Salzkammergut (soľná komora), v ktorej sa už od nepamäti zvykla ťažiť soľ. Dnes je zdrojom obživy cestovný ruch.

Dôvodom je mimoriadne prírodné bohatstvo v podobe jazier, hôr, lesov, jaskýň a ľadovca. Práve ľadovec Dachstein púta najväčšiu pozornosť. Na lyžovanie a zimné športy sa využíva po väčšinu roka.

Lyžiarske stredisko Gosau – Dachstein West

Gosau je súčasťou areálu Dachstein West. Zjazdovky dosahujú dĺžku 77 km, drvivá väčšina z nich je označená červenou farbou (stredná náročnosť). Svahy sa rozkladajú v nadmorskej výške od 900 po 1650 metrov nad morom. Priamo z Gosau sa ľahko dostanete na Hornspitz a Zwieselalm, z ktorých si môžete vychutnať panoramatické výhľady na široké okolie.

Zimná dovolenka v Gosau

Vďaka spoločnému skipasu môžete lyžovať a snowboardovať aj v ďalších ôsmich strediskách. Dospelí platí počas hlavnej sezóny približne 39€ a deti 16€. Aktuálny cenník je na webe dachstein.at.

Tipy na letné aktivity

V Gosau sa určite nebudete nudiť ani v letnom období. V oblasti Salzkammergutu sa nachádza približne 70 jazier s vhodnými podmienkami na kúpanie. Jedno z najznámejších je v spomínanom Hallstatte, kde môžete obdivovať aj jednu z najstarších soľných baní na svete.

Vhodným tipom na rodinný výlet v Gosau je zážitkový praveký les, ktorý zábavnou formou približuje evolúciu života.

Aj ďalšie z hlavných atrakcií sa nachádzajú v Hallstatte. Určite sem patrí Veľká ľadová jaskyňa, ktorá patrí medzi najväčšie ľadové jaskyne v Európe. V jej blízkosti je Dachsteinská mamutia jaskyňa, ktorej názov je taktiež odvodený od jej veľkosti. Neďaleko je aj najdlhšia rakúska jaskyňa Hirlatzhöhle s dĺžkou 96 km a hĺbkou vyše 1 km.

Tipy na spoľahlivé penzióny a apartmány

Výbornými ohlasmi sa môže pýšiť zariadenie Mühlradl Apartments, ktoré je situované zhruba 750 metrov od lyžiarskeho strediska. V okolí sú bežkárske trate, cyklotrasy, pekáreň a autobusová zastávka. Priamo v areáli je k dispozícii herňa a fínska sauna, ubytovaní hostia môžu bezplatne využívať aj mestský bazén. Raňajky sú spoplatnené, hostia však môžu bezplatne využívať súkromné parkovisko. Samozrejmosťou je Wi-Fi pripojenie na internet v celom areáli. Predošlí hostia vychvaľujú krásnu prírodu, služby na úrovni a vybavenie ubytovacích jednotiek. Všetky apartmány majú balkón s výhľadom na hory, TV s plochou obrazovkou a DVD prehrávačom, kúpeľňu so županmi a kuchynku s jedálenským kútom. Všetky recenzie si môžete prečítať po kliknutí na názov apartmánov.

Len 500 metrov od najbližšieho lyžiarskeho vleku (premáva k nemu bezplatný skibus) leží penzión Gasthof Gosauschmied s vlastným wellness centrom. V ňom si môžu hostia dopriať vonkajší bazén, vírivky, sauny, aromatický parný kúpeľ a Kneippove kúpele. K dispozícii sú aj masážne a skrášľovacie procedúry. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie, v cene pobytu sú zahrnuté raňajky alebo polpenzia. Okrem tradičných rakúskych pokrmoch si môžete pochutnať na špecialitách z rýb, podáva sa aj domáca pizza. Okrem výhľadu na hory spríjemní zážitok z jedla aj bohatá ponuka vín. V lete si môžete zahrať tenis na kurtoch, deti sa zahrajú na detskom ihrisku. Predchádzajúci návštevníci vo svojich recenziách spomínajú milý personál, výborné služby a nádherné prostredie. Odporúčam kliknúť na názov penziónu a prečítať si všetky recenzie. Priestranné izby majú balkón s výhľadom na hory, TV s plochou obrazovkou, kúrenie a kúpeľňu s vaňou.

319883

Objednať ubytovanie v Gosau!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *