Čarovná príroda v Hallstatte

Publikované okt 24, 2013 v kategórii Rakúsko

Čarovná príroda v Hallstatte

Hallstatt je príjemná obec v Rakúsku, nachádzajúca sa medzi ľadovcom Dachstein a Hallstattským jazerom.

Vďaka krásnej prírode a ideálnym podmienkam na zimné športy je vyhľadávanou turistickou oblasťou. Od roku 1997 je celá oblasť súčasťou zoznamu UNESCO.

Pamiatky a turistické atrakcie

V Hallstatte sa nachádza mnoho zaujímavostí, ktoré lákajú miestnych aj zahraničných návštevníkov. Nachádza sa tu napríklad jedna z najstarších soľných baní na svete s názvom „Salzwelten Hallstatt“, ktorá je stará približne 4000 rokov.

15 minút HD záberov z Hallstattu

Obec sa môže pochváliť aj významnými náleziskami hrobov zo železnej doby, ktoré boli nájdené v roku 1846. Našli sa tu aj pozostatky kováčskych dielní, ktoré svedčia o tom, že sa tu už v dávnych dobách spracúvalo železo.

Turisti zvyknú navštevovať aj Hallstattské jazero, ktoré je v niektorých miestach hlboké až 125 metrov. Je vhodné na potápanie, premávajú po ňom vyhliadkové lode. Vďaka nim môžete zavítať napríklad do blízkeho mestečka Obertraun.

Lyžovanie v Hallstatte

V okolí obce sú vynikajúce podmienky na lyžovanie. Na spomínanom masíve Dachstein sa vďaka vysokej nadmorskej výške (2995 metrov) lyžuje počas takmer celého roka. Kvalitnú lyžovačku si môžete užiť aj v blízkom mestečku Bad Ischl, ktoré je známe aj termálnymi kúpeľmi.

Tipy na ubytovanie

Hotely a penzióny v Hallstatte a jeho okolí si môžete pohodlne „booknuť“ cez rezervačný systém. V miestnej oblasti sa nachádzajú stovky rôznych ubytovacích zariadení.

Veľmi dobré hodnotenia má trojhviezdičkový Gasthof Pension Grüner Anger. Nachádza sa v pokojnej časti obce, 200 metrov od jazera. Centrum je v pešej dostupnosti, cesta trvá približne 8 minút. Penzión je čistý, má veľmi priateľského majiteľa a pozitívne ohlasy návštevníkov. Súčasťou izieb je vlastná kúpeľňa a TV s plochou obrazovkou. Hostia môžu využiť bezplatné parkovisko, Wi-Fi pripojenie na internet je taktiež zdarma. V cene pobytu sú raňajky, počas dňa je možné navštíviť reštauráciu v areáli penziónu, kde sa podávajú najmä tradičné rakúske špeciality. K dispozícii je bezplatná požičovňa bicyklov a turistické mapy. Ochotný personál rád poradí s výletmi do okolia. Izba pre dvoch stojí od 88€/noc.

Tip – ak nenájdete vhodné ubytovanie v Hallstatte, skúste si cez rezervačný systém vyhľadať ubytovanie v okolí Hallstattého jazera (nájdete podstatne viac ubytovacích zariadení).

Výborne hodnotený je aj penzión Haus Marie, ktorý sa nachádza v blízkej obci Obertraun. Centrum je vzdialené 1 km, jazero je vo vzdialenosti približne 2 km. Penzión obklopuje veľká a príjemná záhrada, v ktorej je počas priaznivého počasia možné grilovať. Súčasťou izieb je vlastná kúpeľňa a balkón, z ktorého si môžu hostia vychutnať krásny výhľad na masív Dachstein. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie na súkromnom parkovisku.

Ak ste už boli ubytovaní v Hallstatte a jeho okolí, neváhajte zverejniť svoje skúsenosti v komentároch nižšie.

hallstatt-796562-m

Objednať ubytovanie v Hallstatte!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *