Tipy pred návštevou talianskeho mesta Cattolica

Publikované mar 13, 2014 v kategórii Taliansko

Tipy pred návštevou talianskeho mesta Cattolica

Svoj „náboženský“ názov získalo talianske prímorské letovisko Cattolica kvôli pútnikom. Tí ju v dávnych časoch využívali na rekreáciu pri svojich cestách z Bologne do Ancony (resp. Loreta) a Ríma.

O popularitu nemá núdzu ani dnes. Mnohí ju využívajú ako pokojnejšiu alternatívu k blízkemu rušnému letovisku Rimini, rovnako ako kedysi brat slávneho cisára Napoleona. Na dovolenkárov tu čakajú historické pamiatky a dlhá piesočnatá pláž.

Piesok a priezračné more

Pláž v Cattolice je veľmi dobre vybavená a vyše 3 km dlhá. Jej súčasťou sú bazény a bary. Veľká časť je spoplatnená, nachádzajú sa tu však aj verejné úseky – pri prístave, pri fastfoode McDonald’s a na severe pri prieplave pre lode (asi najlepšia časť). Ak sa rozhodnete pre súkromnú pláž, rátajte s výdavkami približne 100€ (týždenná rodinná dovolenka). Pláž je piesočnatá, vstup do mora veľmi pozvoľný. Je vhodná aj pre deti a neplavcov. Vďaka svojej kvalite sa môže pláž pýšiť ocenením modrá vlajka.

Zábery z dovolenky

Čo sa oplatí vidieť?

Po celodennom vylihovaní na pláži možno zatúžite po večernej prechádzke mestom a spoznávaní miestnych pamätihodností. Najstaršou sakrálnou pamiatkou je kostol San Apollinare z 13. storočia, nájdete ho na Via Pascoli. V blízkosti je kostol zo 16. storočia, nesie názov Santa Croce. Neďaleko je aj veža Torre Malatestiana z roku 1490. Začiatkom 20. storočia bola dostavaná ďalšia dôležitá stavba – budova radnice. Ak ste na dovolenke s deťmi, určite si nenechajte ujsť návštevu akvária Acquario di Cattolica.

Overené tipy na výborné ubytovanie

Pri zohľadnení pomeru ceny a kvality je jednou z najlepších volieb trojhviezdičkový Hotel Romagna. Je situovaný na pešej zóne, len pár krokov od pobrežia. Hostia majú k dispozícii pekný a čistý bazén, saunu, vírivku a posilňovňu. V cene pobytu sú raňajky, počas dňa si môžete vychutnať kvalitné talianske jedlá v hotelovej reštaurácii. Dá sa doplatiť za polpenziu alebo plnú penziu. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi v celom areáli a súkromné parkovisko. Nevýhodou sú pomerne malé izby, ich súčasťou je však balkón, TV s plochou obrazovkou a kúpeľňa. Odporúčame prečítať recenzie predošlých hotelových hostí kliknutím na odkaz vyššie.

Priamo pri pláži stojí trojhviezdičkový Hotel Sayonara. Veľkou výhodou je aj množstvo obchodov a reštaurácii v bezprostrednej blízkosti. Súčasťou hotela je vonkajší bazén, vírivka, reštaurácia a bar. Ubytovaní hostia majú k dispozícii bezplatnú požičovňu bicyklov. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovanie je spoplatnené. V cene pobytu sú raňajky. Klimatizované izby sú zariadené vlastnou kúpeľňou, nechýba ani TV. Recenzie predchádzajúcich návštevníkov hotela a aktuálne ceny ubytovania sa zobrazia po kliknutí na odkaz vyššie.

450px-BrianzaPower

Objednať ubytovanie v Cattolice!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *