Rimini

Publikované aug 5, 2013 v kategórii Taliansko

Rimini

Jednou z najobľúbenejších destinácii na strávenie letnej dovolenky v Taliansku je Rimini. Nachádza sa vo východnej časti krajiny, na pobreží Jadranského mora.

Letisko Rimini Federico Fellini je pomenované po známom rodákovi, ktorý sa preslávil ako režisér a scenárista. Od mesta je vzdialené približne 5 km. Je využívané prevažne počas letnej sezóny.

Tip na výlet – vo vzdialenosti 25 km sa nachádza San Maríno, ktoré patrí medzi najmenšie štáty na svete.

Najväčším lákadlom pre dovolenkárov sú okrem príjemnej klímy hlavne miestne piesočnaté pláže. Tie dokopy dosahujú dĺžku až 20 km. Sú taktiež dosť široké a vstup do mora je plynulý, čo je vhodné najmä pre rodiny s deťmi.

Keď Vás omrzí vylihovanie na pláži, môžete sa ísť pozrieť na miestne pamiatky. Jedným zo symbolov mesta je starobylý Tiberiov most nad riekou Marecchia. Oplatí sa navštíviť historické centrum mesta, v ktorom sa tiež nachádzajú rôzne pamätihodnosti – napríklad kostoly a múzeá.

Mesto je známe rušným nočným životom. Medzi miestnymi barmi a diskotékami (ktorých je tu naozaj dosť) dokonca premávajú autobusy Blue Line.

Zohnať ubytovanie v Rimini nie je zložité, keďže sa tu nachádzajú stovky hotelov a iných ubytovacích zariadení. Hotel si však treba rezervovať dostatočne vopred. Počas letnej sezóny je veľká časť hotelov beznádejne vypredaná.

Krásne zábery z Rimini počas jari

V centre mesta sa nachádza trojhviezdičkový Hotel Napoleon. Od pláže je vzdialený 800 metrov, v okolí je autobusová zastávka a železničná stanica. Izby sú príjemne zariadené, klimatizácia je dostupná na vyžiadanie. Súčasťou je vlastná kúpeľňa so sprchovým kútom. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. V cene pobytu sú raňajky. Dvojlôžková izba stojí od 90€/noc.

Vynikajúce ohlasy má štvorhviezdičkový Card International Hotel. Vo vzdialenosti 150 metrov je železničná stanica, pri hoteli je autobusová zastávka. Z nej sa ľahko dostanete k miestnej pláži, ale aj na letisko a do spomínaného San Marína. Odhllučnené a klimatizované izby sú elegantne zariadené, súčasťou je moderná kúpeľňa. Na izbách nechýba LCD televízor a minibar, hostia majú k dispozícii aj župan a papuče. V areáli sa nachádza posilňovňa, na recepcii je požičovňa bicyklov. Bezplatné Wi-Fi pripojenie aj parkovanie na verejnom parkovisku v blízkosti. V cene pobytu sú raňajky. Za pobyt pre dvoch zaplatíte od 96€/noc.

Máte skúsenosti s hotelmi a apartmánmi v Rimini? Neváhajte sa o ne podeliť v komentároch pod článkom.

1389332_arc_of_augustus

Objednať ubytovanie v Rimini!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *