Karlovac je vhodnou zastávkou pri ceste k pobrežiu Jadranu

Publikované nov 24, 2014 v kategórii Chorvátsko

Karlovac je vhodnou zastávkou pri ceste k pobrežiu Jadranu

Väčšina chorvátskych destinácii sa nachádza pri mori, nachádza sa tu však aj niekoľko výnimiek. Jednou z nich je Karlovac, ležiaci 54 km od Záhrebu. Vhodné na zastavenie pri ceste k prímorským letoviskám.

Okrem pozoruhodných pamiatok je mestečko známe aj priemyslom. Sídli tu pivovar Karolovačko Pivo (spadá pod Heineken), ktorého svetlé pivo nájdete snáď na každom kroku.

História a atrakcie

Karlovač vznikol v roku 1579. Jeho zakladateľom je rakúsky arcivojvoda Karol Habsburský, po ktorom je mesto pomenované. Pôvodne slúžilo iba ako mohutná pevnosť na ochranu pred nájazdmi Turkov.

V roku 1777 bol Karlovač zásluhou cisárovnej Márie Terézie povýšený na mesto.

Tvar mesta zodpovedá pôvodnej úlohe i dnes. Zachoval sa stred mesta so symetrickým pôdorysom šesťcípej hviezdy, ktorá je rozdelená do 24 pravouhlých celkov. V nich nájdete staré meštianske barokové domy a krásne mestské záhrady. Na hlavnom námestí s názvom Trg Bana Jelačiča nájdete kostol svätej Trojice a františkánsky kláštor, neďaleko sa nachádza ešte jedno menšie námestie Strossmayerovo. Aj tu si ľahko všimnete výrazné stopy barokovej minulosti. Okrem iného tu sídli Mestské múzeum, v ktorom sa o histórii Karlovaču dozviete viac. Po takmer polhodinovej prechádzke pri rieke Kupa sa môžete dostať až k majestátnemu romantickému hradu Dubovac, v ktorom sa dnes nachádza reštaurácia i hotel.

Dva tipy na nocľah

V Karlovači si môžete vybrať spomedzi hŕstky hotelov a penziónov. Skvelé ohlasy má štvorhviezdičkový penzión Rooms Šu Šu, situovaný v centre mesta. Má vlastný bar, v bezprostrednej blízkosti je pekáreň. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a parkovanie. Priateľský majiteľ, čistota, dobré vybavenie, pohodlné a veľké postele. Priestranné a štýlovo zariadené izby majú klimatizáciu, kúpeľňu, TV s plochou obrazovkou, žehliace potreby a ručne vyrobený nábytok. Odporúčam prezrieť aktuálne ceny kliknutím na názov penziónu.

Pekné propagačné video regiónu

Spomedzi hotelov sa môže pozitívnymi ohlasmi pýšiť štvorhviezdičkový Hotel Korana Srakovcic, situovaný na brehu rieky. Jeho súčasťou je i taverna a bar. Raňajky sú zahrnuté v cene pobytu, samozrejmosťou je i bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Veľké a luxusne zariadené izby sú klimatizované, samozrejmosťou je kúpeľňa s vírivkou a extra dlhé postele. Nechýba ani TV a minibar. Aktuálne možnosti rezervácie a recenzie od predchádzajúcich návštevníkov si neváhajte zobraziť kliknutím na názov hotela.

karlovac-1-1173354-m

Objednať ubytovanie v Karlovaci!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *