Záhreb

Publikované júl 20, 2013 v kategórii Chorvátsko

Záhreb

Počas letnej sezóny vyhľadáva destinácie v Chorvátsku obrovské množstvo dovolenkárov. Tí však vyhľadávajú prímorské oblasti. Hlavné mesto sa nachádza vo vnútrozemí, napriek tomu však dokáže pritiahnuť návštevníkov, ktorí odtiaľto určite neodchádzajú sklamaní.

V rámci krajiny má mesto centrálnu polohu, preteká ním rieka Sáva, v blízkosti je pohorie Medvednica. Nachádza sa tu najväčšie letisko v Chorvátsku.

Letisko Záhreb je od mesta vzdialené približne 10 km. Svoju základňu tu majú národné aerolínie Croatia Airlines. Premávajú sem aj nízkonákladové spoločnosti.

Čo všetko môžete v Záhrebe obdivovať? Najviac toho nájdete v centre, ktoré sa rozdeľuje na dve časti – Gonji Grad a Donji Grad. Najväčším lákadlom je však Záhrebská katedrála, ktorú mnohí označujú ako pýchu krajiny. Rôzne pamiatky sa nachádzajú aj na námestí Markov Trg.

Ak plánujete v meste prenocovať, budete potrebovať ubytovanie. Najjednoduchšie je rezervovať ho cez online rezervačný systém, v ktorom si môžete vybrať spomedzi stoviek ubytovacích zariadení v Záhrebe.

Toto krásne video o meste bolo ocenené aj na filmovom festivale

Výnimočne pozitívne hodnotenia majú štvorhviezdičkové apartmány s názvom Apartments Trsje. Nachádzajú sa v pokojnej prírodnej oblasti, od centra Záhrebu je zariadenie vzdialené približne 10 minút jazdy. Vo vzdialenosti niekoľkých stoviek metrov sa nachádzajú potraviny, reštaurácia, posilňovňa a zastávka autobusu. Súčasťou klimatizovaných apartmánov je balkón s výhľadom, vlastná kúpeľňa a plne vybavená kuchynka. Hostia si pochvaľujú vynikajúci prístup ochotného majiteľa. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Dvojspálňový apartmán pre 5 osôb je možné rezervovať už od neuveriteľných 68€.

Pomerne lacné ubytovanie ponúka aj trojhviezdičkové zariadenie Apartments Kahlina. Vynikajúce ohlasy od návštevníkov, jedinou nevýhodou je poloha. Od centra mesta sú apartmány vzdialené približne 20 minút chôdze. Klimatizované apartmány majú vlastnú kúpeľňu a kuchynku, neďaleko sa nachádza obchod s potravinami. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Apartmán pre dvoch je možné rezervovať od 62€/noc.

Ak ste sa už niekedy ubytovali v Záhrebe, neváhajte napísať svoje skúsenosti s miestnymi hotelmi do komentárov nižšie.

1281989_steeple

Objednať ubytovanie v Záhrebe!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *