Wadowice pri Krakove sú známe ako rodisko pápeža Jána Pavla II.

Publikované dec 20, 2015 v kategórii Poľsko

Wadowice pri Krakove sú známe ako rodisko pápeža Jána Pavla II.

Poľské Wadowice ležia 50 km od Krakova. Známe sú vďaka svojmu najslávnejšiemu rodákovi, ktorým je nebohý Karol Wojtyla – pápež Ján Pavol II. Mesto ročne navštívi niekoľko stoviek tisíc turistov.

V tomto článku nájdete informácie o miestnych pamiatkach a možnostiach ubytovania. V širšom okolí sa okrem Krakova nachádza množstvo ďalších vyhľadávaných atrakcií. Za zmienku stojí Osvienčim s koncentračnými tábormi Auschwitz-Birkenau (23 km), svetoznáma soľná baňa vo Wieliczke (42 km) a viacero národných parkov.

Atrakcie mesta

Väčšina miestnych pamiatok je spojených práve s pápežom a veľkú časť návštevníkov tvoria pútnici. Vidieť môžete napríklad jeho rodný dom (dnes slúži ako múzeum) a blízku baziliku Obetovania najsvätejšej Panny Márie, v ktorej bol v detstve budúci pápež pokrstený a pôsobil tu ako miništrant.

Ďalším slávnym rodákom je svätý Raphael Kalinowski (za svätého ho vyhlásil pápež), ktorý je označovaný ako zakladateľ gymnázia, kostola a kláštora.

Dodnes sa zachovalo aj gymnázium, ktoré Wojtyla úspešne doštudoval v roku 1938. V roku 2006 bola na jeho počesť vo Wadoviciach umiestnená socha pri prameni, ktorý má podľa niektorých názorov liečivé účinky. V meste sa každoročne konajú tzv. Dni Wadowíc, ktoré začínajú 18. mája (deň narodenia Wojtylu).

Tipy na overené ubytovanie

Priamo vo Wadoviciach sa veľké množstvo ubytovacích zariadení nenachádza, turisti často preferujú nocľah v Krakove a do Wadovíc sa vyberú na výlet počas dňa. Ak však chcete prespať priamo vo Wadoviciach, skúste napríklad trojhviezdičkový Hotel Badura. Má vynikajúce ohlasy a leží 15 minút chôdze od centra. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Izby sú klimatizované a príjemne zariadené. Ich súčasťou je kúpeľňa so sprchovým kútom a TV s plochou obrazovkou. Odporúčam kliknúť na názov hotela a prečítať si recenzie od predchádzajúcich návštevníkov.

Pieseň o Wadowiciach

Vynikajúcou voľbou sú priestranné apartmány zariadenia Apartament Mickiewicza (ideálne ak cestujete štyria). Poloha v centre mesta, len 100 metrov od baziliky. Skvelé ceny, pozitívne ohlasy. Súčasťou apartmánov je balkón, extra dlhé pohodlné postele, kúpeľňa, kuchynka s jedálenským kútom, balkón, drevený nábytok a elegantné koberce. Nechýba ani pripojenie na internet a bezplatné parkovisko. Všetky hodnotenia a aktuálne ceny si môžete zobraziť kliknutím na názov apartmánov.

church-1002457-m

Objednať ubytovanie vo Wadowiciach!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *