Kde sa ubytovať v Osvienčime?

Publikované sep 12, 2013 v kategórii Poľsko

Kde sa ubytovať v Osvienčime?

Osvienčim vstúpil do histórie ako mesto, v ktorom sa počas druhej svetovej vojny páchali tie najhoršie zverstvá. Vybudovali sa tu 2 veľké koncentračné tábory s názvami Auschwitz I a Auschwitz II – Birkenau.

Tieto tábory tu dodnes stoja a slúžia ako turistická atrakcia. Mal by ich navštíviť každý študent strednej školy, takáto návšteva sa nedá porovnať s hodinami dejepisu. Počas školských čias som sem zavítal aj ja, bol to pomerne silný zážitok.

Ako sa sem dostať?

K táborom trafíte ľahko, Osvienčim je pomerne malé mesto. Auschwitz I nájdete takmer v centre mesta, Auschwitz II je na jeho okraji. Na priľahlých parkoviskách určite uvidíte množstvo áut a autobusov s turistami.

Tieto „múzeá“ spravuje poľské ministerstvo kultúry, Auschwitz-Birkenau je zapísaný na zozname UNESCO.

Oba „koncentráky“ mali byť pôvodne zničené, v ich areáloch sa niekoľko budov aj zbúralo. Nakoniec sa ich však našťastie podarilo zachovať. Slúžia ako výstraha pre budúce generácie, aby sa nič podobné už nikdy nezopakovalo. Medzi jedným a druhým táborom premáva kyvadlová doprava, sú od seba vzdialené 3 km.

Nič pre slabé povahy

To čo tu uvidíte, je skutočná hrôza. V tomto múzeu sa okrem iného nachádzajú aj pozostatky po väzňoch, zvyšky detského oblečenia, kúsky vlasov a mnoho ďalších miestností, ktoré sú napríklad plné osobných vecí obetí. Nič nevyšlo nazmar, nacisti im skonfiškovali všetko.

Kde sa ubytovať?

Pri školskej exkurzii do Osvienčimu sme sa ubytovali v Krakove, ktorý je vzdialený zhruba 60 km. Vo vzdialenosti približne 35 km leží ďalšie väčšie mesto s názvom Katovice.

Prvá časť dokumentu „továreň na smrť“

Ubytovať sa môžete aj priamo v Osvienčime, v meste sa nachádza viacero ubytovacích zariadení. Dajú sa jednoducho a rýchlo rezervovať cez online rezervačné systémy.

Tipy na hotely

Veľmi dobré hodnotenia má trojhviezdičkový Hotel Galicja Superior Wellness & Spa. Nachádza sa 4 km od múzea Auschwitz-Birkenau. Izby sú klimatizované a veľmi pekne zariadené, ich súčasťou je vlastná kúpeľňa, trezor na notebook a rýchlovarná kanvica. Niektoré majú aj vlastný balkón. Súčasťou hotela je krčma Piwniczka u Szwejka, v ktorej sa varia talianske a české špeciality. V areáli sú ďalšie 2 reštaurácie – Stara Poczsta (poľské jedlá) a Trattoria Viva (talianske jedlá). Hostia majú k dispozícii bezplatné Wi-Fi aj parkovanie na hotelovom parkovisku, raňajky sú v cene pobytu. Veľkým lákadlom je wellness centrum, v ktorom si napríklad môžete užiť relax vo vírivke. Noc v dvojlôžkovej izbe stojí už od 64€.

Vynikajúce hodnotenia má aj zariadenie Villa Green, nachádzajúce sa blízko centra mesta. Ubytovanie hodnotia hostia ako veľmi príjemné, izby sú čisté a moderné. Slová chvály smerujú aj na ústretovú a priateľskú pani domácu. Súčasťou izieb je vlastná kúpeľňa, balkón a TV s plochou obrazovkou. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, raňajky (veľmi chutné) sú spoplatnené. Za noc pre dvoch zaplatíte od 31€.

auschwitz-33-1135259-m

Objednať ubytovanie v Osvienčime!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *