Ičići ponúka kvalitné pláže a príjemnú klímu

Publikované máj 8, 2014 v kategórii Chorvátsko

Ičići ponúka kvalitné pláže a príjemnú klímu

Medzi letoviskami Lovran a Opatija sa nachádza menšia obec Ičići. V blízkosti je aj známa Rijeka (15 km). Vďaka prímorskej polohe je vyhľadávanou destináciou, turistov sem lákajú kvalitné pláže s modrou vlajkou.

Záujem dovolenkárov vedia využiť miestni obyvatelia – pre veľkú časť sú zdrojom obživy práve služby v cestovnom ruchu. Prenajímajú napríklad apartmány, ktoré si môžete rezervovať prostredníctvom rezervačných systémov.

Výlety do okolia

Vďaka príjemnej klíme trvá turistická sezóna celý rok, najviac návštevníkov sem však samozrejme príde počas leta. Ičići je známe vďaka veľkému prístavu pre jachty a menšiemu prístavu pre lode.

Ičići na videu

Jedným z vhodných miest na výlet je horský masív a zároveň prírodný park Učka, ktorý je od letoviska vzdialený 25 km. Je zaujímavý vďaka rozmanitej a bujnej vegetácii. Najvyšší vrch dosahuje výšku 1396 metrov nad morom, nesie názov Vojak. Z miestnej rozhľadne si môžete užiť výhľad na ostrovy Lošinj, Cres a Krk. Pri priaznivom počasí je dokonca možné vidieť aj obrysy Júlskych Álp v Slovinsku alebo Dolomitov v Taliansku. Cestou sa môžete zastaviť v stredovekom mestečku Veprinac, ktoré je od Ičići vo vzdialenosti približne 9 km.

Pláže a kúpanie

Miestne pláže sú pomerne malé, tvoria ich kamienky a okruhliaky. Hlavná pláž je väčšia než ostatné, vďaka svojej úrovni bola dokonca vyznamenaná modrou vlajkou. Za ďalšími plážami sa oplatí ísť smerom na Opatiju (4 km), kde sa taktiež nachádza viacero pláží s modrou vlajkou. Niektoré sú tvorené pieskom, väčšina z „lepších“ pláží je však spoplatnená.

Kde sa ubytovať?

Ak hľadáte overené ubytovanie v Ičiči, skúste napríklad trojhviezdičkové zariadenie Apartments Kolmanic. Predchádzajúci návštevníci vo svojich recenziách chvália čisté a pekné pláže, príjemné prostredie a skvelých majiteľov apartmánov. Sú situované 700 metrov od pláže, v podobnej vzdialenosti je aj centrum obce. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované a majú výhľad na more. Samozrejmou výbavou je vlastná kuchynka s jedálenským kútom, kúpeľňa so sprchovým kútom a obývačka s TV. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie a súkromné parkovisko. Aktuálne ceny ubytovania si neváhajte prezrieť po kliknutí na odkaz vyššie.

Prvým hotelom v celej oblasti Opatijskej riviéry je trojhviezdičkový Hotel Ika. Jeho súčasťou je reštaurácia s tradičnou regionálnou kuchyňou, podávajú sa tu najmä morské plody. V cene pobytu sú chutné raňajky. Izby sú klimatizované, súčasťou je TV a kúpeľňa (vaňa alebo sprchový kút). V celom hoteli je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, v cene pobytu je aj parkovanie. Recenzie hostí je možné prečítať po kliknutí na názov hotela (odkaz vyššie).

hotel-icici

Objednať ubytovanie v Ičići!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *