Opatija je opäť zaujímavá pre dovolenkárov

Publikované nov 15, 2013 v kategórii Chorvátsko

Opatija je opäť zaujímavá pre dovolenkárov

Opatija (kedysi sa volala Abbazia) leží 13 km od mesta Rijeka. Od ostatných chorvátskych turistických destinácii sa líši prítomnosťou luxusných päťhviezdičkových hotelov s wellness centrami.

História cestovného ruchu v Opatiji siaha do roku 1843, kedy bola vybudovaná odbočka železničného spoja z Viedne do Terstu. Mesto začali navštevovať významní hostia z celej Európy, prevažne z Rakúska.  Od roku 1899 má status klimatických kúpeľov.

Turistické atrakcie – pamiatky a pláže

V 19. storočí sa všetky významné osobnosti zvykli ubytovať v prepychovej vile Angioline, ktorú vlastnil miestny bohatý veľkoobchodník. Dnes môžu návštevníci vo vile obdivovať Chorvátske múzeum cestovného ruchu, pravidelne sa tu konajú rôzne výstavy.

V 20. storočí záujem o Opatiju klesol, zašlú slávu sa podarilo obnoviť až po druhej svetovej vojne. Návštevníci sem cestujú po celý rok, je jedným z najfrekventovanejších kongresových miest v krajine.

Pár príjemných záberov

Väčšinu turistov však zaujímajú pláže. Vďaka poctivej údržbe sa niektorým podarilo získať ocenenie „modrá vlajka“. Smelo môžete navštíviť hlavnú pláž Slatina, pláž Lido pri parku Angiolina a pláž Tomaševac (pri hoteli Ambasador). Niektoré sú piesočnaté, platí sa však vstupné. Je potrebné dodržiavať zákaz kúpania vo vzdialenosti ďalej než 100 metrov od brehu.

Tipy na ubytovanie

Bohatú ponuku hotelov a apartmánov v Opatiji si môžete prezrieť na stránkach rezervačných systémov. Spomedzi prvotriednych päťhviezdičkových hotelov vyberáme Remisens Premium Hotel Ambasador. Len 50 metrov od hotela je spomínaná hotelová pláž s modrou vlajkou. Návštevníci si pochvaľujú nádherný výhľad na more z izieb, vynikajúce vybavenie izieb, špičkovú gastronómiu a príjemný personál. Nevýhodou je spoplatnené parkovanie, Wi-Fi pripojenie je však zdarma. V cene pobytu sú aj raňajky, prípadne polpenzia. Hostia majú k dispozícii bezplatný vstup do rozsiahleho hotelového wellness centra Five Elements. Stravovanie poskytuje niekoľko reštaurácii, na drink môžete zájsť do baru Manhattan. Recenzie hostí a aktuálne ceny sa zobrazia po kliknutí na odkaz vyššie.

Ak preferujete apartmány. skúste napríklad trojhviezdičkové Apartments Liburnija. Výhodou je tichá poloha blízko centra, čisté a priestranné ubytovacie jednotky. Spomínaná pláž Slatina a promenáda Lungomare sú vzdialené 100 metrov. Všetky štúdiá a apartmány sú klimatizované a odhlučnené. Okrem LCD TV je samozrejmou súčasťou vlastná kúpeľňa a kuchynka s jedálenským kútom. V celom zariadení je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, ubytovaní hostia majú k dispozícii aj bezplatné súkromné parkovisko. Viac informácii a možnosti rezervácie nájdete na odkaze vyššie.

Opatija2

Objednať ubytovanie v Opatiji!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. Dobry den.
    Prosim vas neviete mi poradit ohladne parkovania v centre Opatije a poplatky ?
    Dakujem,
    s pozdravom Milan

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *