Kúpanie a tipy na nocľah v Gargane

Publikované máj 16, 2014 v kategórii Taliansko

Kúpanie a tipy na nocľah v Gargane

Obľúbená oblasť Gargano sa nachádza v juhovýchodnej časti Talianska na pobreží Jadranského mora. Počas leta sem cestuje množstvo dovolenkárov, ktorí vyhľadávajú veľké piesočnaté pláže a množstvo malých zátok.

Nachádza sa tu viacero mestečiek, najviac ubytovacích zariadení nájdete v mestečkách Vieste, San Giovanni Rotondo, Mattinata a Peschici. Kompletnú ponuku si môžete prezrieť na stránke rezervačných systémov, na konci článku nájdete tipy na overené ubytovanie.

Pláže a podmienky na kúpanie

Najbližšie väčšie mestá, Bari a Pescara, sú od oblasti Gargana vzdialené približne 2 hodiny jazdy autom. Nejedná sa však o žiadny „zapadákov“. Počtom dovolenkárov nemôže konkurovať napríklad známemu Rimini, napriek tomu sa však môže stať, že miestne pláže budú počas Vašej návštevy dosť preplnené. Našťastie je oblasť plná rôznych menších romantických (a hlavne nenápadných) zátok.

Príjemné zábery na more

Otužilejší turisti sa môžu v mori kúpať už od polovice mája, ideálnejšie podmienky začínajú v júni. Na plážach býva nátresk hlavne počas augusta, kedy majú Taliani prázdniny a celozávodné dovolenky. Ak sa sem vyberiete počas tohto obdobia, rátajte aj s vyššími cenami a komplikáciami pri hľadaní ubytovania (odporúčame rezervovať dostatočne vopred). Pláže sú tvorené väčšinou pieskom a okruhliakmi.

Kvalitné a overené apartmány

Neoficiálnym hlavným mestom Gargana je Vieste. Výborné hodnotenia má Residence Maresol, sídliaca vo veľkom parku. Centrum mestečka je vo vzdialenosti 3 km, pláž je vzdialená 2 km. Hostia si pochvaľujú ochotný personál (rád poskytne tipy na výlety do okolia, napr. do Národného parku Gargano) a vynikajúcu reštauráciu, v ktorej sa pripravujú lahodné pokrmy z morských plodov podľa tradičnej receptúry. Hostia môžu využiť požičovňu bicyklov, k dispozícii je aj bezplatné Wi-Fi pripojenie a súkromné parkovisko. V cene pobytu sú raňajky. Všetky ubytovacie jednotky sú priestranné a klimatizované, ich súčasťou je vlastná terasa (väčšinou s výhľadom na more). Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa a kuchynka. Aktuálne ceny si môžete prezrieť po kliknutí na odkaz vyššie.

Pravú taliansku atmosféru malého mestečka zažijete aj v San Giovanni Rotondo. V jeho centre sa nachádza výborné zariadenie Villa Santacroce, ktoré ponúka ubytovanie na úrovni za veľmi príjemnú cenu. V cene pobytu sú raňajky (môžu Vám ich doniesť na izbu) – jedná sa totiž o B&B zariadenie, súčasťou ubytovacích jednotiek bohužiaľ nie je kuchynka. Všetky izby však sú klimatizované a príjemne zariadené, vybavené dreveným nábytkom. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa so sušičom vlasov a LCD TV. Niektoré izby majú aj terasu. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovanie (5€/deň). Viac informácii a aktuálne ceny ubytovania si môžete zobraziť cez odkaz vyššie.

vieste-italy-4-1212523-m

Objednať ubytovanie v Gargane!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *