Kde sa kúpať a ubytovať v Privlake?

Publikované dec 28, 2013 v kategórii Chorvátsko

Kde sa kúpať a ubytovať v Privlake?

Rybárska obec Privlaka sa nachádza v oblasti strednej Dalmácie, kúsok od Zadaru. Ľahko sa z nej dostanete aj do ďalších známych miest, za zmienku stojí napríklad Biograd a Nin.

Miestni obyvatelia sa okrem rybolovu živia pochopiteľne najmä cestovným ruchom. V minulosti ich preslávila náročná ťažba morského piesku, vďaka čomu im prischla prezývka sabunjari (pieskári). Z tohto piesku bol postavený aj Zadar.

Pláže a kúpanie

Privlaka je medzi dovolenkármi obľúbená vďaka čistému moru a krásnym plážam, ktoré obklopujú borovicové lesy. Rozkladajú sa po celom pobreží obce (cca 5 km). Niektoré tvorí piesok s okruhliakmi, iné sú kamienkové a vybetónované. Na brehoch zvykne bývať veľa mušlí.

Pozrite si pláž aj na videu

Vďaka polohe v tichej oblasti a plynulému vstupu do mora sú miestne pláže vhodné aj pre rodiny s malými deťmi. Najviac piesočnatých pláží sa nachádza v časti Skoblari, najlepšie sú v prístave. Celá Zadarská oblasť je známa vysokou teplotou mora, ktorá tu pokojne presahuje aj 29 °C.

Tipy na apartmány

Vynikajúce hodnotenia majú trojhviezdičkové Apartments Privlaka. Poloha 150 metrov od piesočnatej pláže, centrum obce je vo vzdialenosti vyše 1 km. Hostia si pochvaľujú vynikajúci prístup majiteľov, výhľad na more, čistotu a vybavenie apartmánov. Všetky sú klimatizované, ich súčasťou je vlastný balkón a LCD TV. Nechýba ani vlastná kúpeľňa a kuchynka s jedálenským kútom. Pre maximálne pohodlie návštevníkov sú v spálňach extra dlhé postele. Wi-Fi pripojenie je v celom areáli bezplatné, súkromné parkovisko je taktiež zdarma. Pre zobrazenie cien nocľahu kliknite na názov zariadenia (odkaz vyššie).

Výborné hodnotenia má aj trojhviezdičková Villa Vanni, ktorej hlavnou výhodou je poloha v bezprostrednej blízkosti piesočnatej pláže. Centrum Privlaky je vzdialené zhruba 1 km, historické mesto Nin je 6 km ďaleko. Izby sú vybavené vlastným balkónom a TV, nechýba ani kúpeľňa so sprchovacím kútom. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, raňajky sú spoplatnené. Za príplatok sú k dispozícii aj večere. Aktuálne ceny nájdete po kliknutí na odkaz vyššie.

23309461

Objednať ubytovanie v Privlake!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *