Zadar

Publikované júl 4, 2013 v kategórii Chorvátsko

Zadar

Jedna z obľúbených chorvátskych letných destinácii. Zadar vďačí za záujem dovolenkárov najmä polohe na pobreží Jadranského mora. Veľkou výhodou je aj fakt, že sa tu nachádza medzinárodné letisko.

Letisko Zadar má polohu približne 8 km od mesta, je využívané hlavne počas letnej sezóny. Lacné letenky do Zadaru je možné zakúpiť si na lety nízkonákladových spoločností, ktoré sem často premávajú. Letisko bolo kompletne zničené počas vojny v Chorvátsku, ktorá sa odohrala v poslednej dekáde 20. storočia. Po vojne sa obnovilo.

Mesto sa môže pochváliť plážou, ktorá je ocenená modrou vlajkou. To znamená, že si môžete užiť kúpanie v mimoriadne čistom mori. Nazýva sa Kolovare a je prevažne štrková. Pozdĺž pláže sa nachádza borovicový les, je vhodná aj pre rodiny s deťmi.

V Chorvátsku sa nenachádza veľa piesočnatých pláží. Nájsť ich však môžete v mestečku Nin, ktoré sa nachádza pri Zadare. Vstup do mora je pozvoľný.

Vďaka lacným letenkám a množstvu ubytovacích zariadení v Zadare sem mnoho ľudí cestuje na vlastnú päsť. Ubytovanie sa dá rezervovať klasicky cez rezervačný systém.

Výborné hodnotenia od návštevníkov má zariadenie Apartments Petra. 3 hviezdičky, tichá poloha 5 km od historického centra mesta. Pláž Diklo je vzdialená 400 metrov. Súčasťou klimatizovaných apartmánov je kúpeľňa a plne vybavená kuchynka. Hostia majú k dispozícii aj príjemnú záhradu s terasou. Priateľský personál, bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Apartmán pre dvoch stojí od 71€/noc.

Medzi návštevníkmi Zadaru je veľmi obľúbená aj trojhviezdičková Villa Zaratina. Pláž je vzdialená len 100 metrov, klimatizované apartmány sú veľmi pohodlné a priestranné. Ich súčasťou je balkón s výhľadom na more. Centrum mesta je vzdialené 4 km, v okolí sa však nachádzajú rôzne obchody, reštaurácie a nočné kluby. Ochotný personál vie zabezpečiť dopravu na letisko. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Apartmán pre štyri osoby je možné rezervovať už od 88€.

Zábery zo Zadaru

V centre starého mesta sa nachádza Tinel Rooms Old City Center. 3 hviezdičky, vďaka výbornej polohe sú všetky dôležité pamiatky a turistické atrakcie v pešej dostupnosti. Klimatizované apartmány sú čisté a moderné, zariadené elegantným nábytkom. Súčasťou je balkón a vlastná kúpeľňa. Spomínaná pláž Kolovare je vzdialená vyše 1 km, v okolí sa nachádza aj niekoľko ďalších pláží. Majiteľ zariadenia vlastní v blízkosti reštauráciu Tinel, kde sa zvyknú podávať hlavne pokrmy zo stredomorskej kuchyne. Personál vie za poplatok zabezpečiť transfer na letisko. V areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, v blízkosti je spoplatnené parkovisko. Za apartmán pre dvoch si zaplatíte 98€/noc.

Ak ste sa už niekedy ubytovali v Zadare alebo v jeho blízkosti, neváhajte napísať svoje skúsenosti do komentárov nižšie.

1078886_city_zadar

Objednať ubytovanie v Zadare!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *