Známe kúpele a ubytovanie v maďarskom Harkány

Publikované aug 7, 2014 v kategórii Maďarsko

Známe kúpele a ubytovanie v maďarskom Harkány

Väčšina kúpeľných miest v Maďarsku leží na severe krajiny, čo je pre Slovákov veľmi vyhovujúce. Jednou z výnimiek je známe mesto Harkány v juhozápadnej časti, ktoré je situované pri hraniciach s Chorvátskom.

Popri relaxe v kúpeľoch môžete obdivovať prírodné krásy a rôzne atrakcie, každoročne sa tu koná aj niekoľko festivalov. Harkány je spolu s blízkou obcou Siklós súčasťou známej vinárskej oblasti Villány.

Svetoznáme kúpele Strand

História mesta siaha do stredoveku, prvá písomná zmienka sa objavuje v roku 1323. Veľký zlom priniesol rok 1823, kedy boli objavené termálne pramene. Sú výnimočné vďaka obsahu síry (rozpustená vo forme plynu). Vďaka svojmu zloženiu je tunajšia voda prirovnávaná k liečivej vode v Mŕtvom mori. Vyviera z hĺbky v rozmedzí 50 až 70 metrov a dosahuje teplotu 62°C. Zaznamenáva úspechy pri liečbe rôznych ochorení – napr. reuma, pohybové poruchy, ochrnutie svalov, kožné choroby a gynekologické problémy.

Vstup pre dospelú osobu stojí od 2900 HUF (približne 10€), deti do 14 rokov platia (7€) – treba sa preukázať študentským preukazom.

Za relaxom a liečebnými procedúrami sem ročne pricestuje viac ako milión hostí. Harkány je obľúbené aj vďaka vynikajúcim prírodným podmienkam. Je najsevernejšou oblasťou v Európe so stredomorskou klímou a má až 2200 slnečných hodín ročne. Okrem množstva vnútorných a vonkajších bazénov sú samzorejmou súčasťou areálu aj vodné atrakcie, sauny a vírivky. Spomedzi širokej ponuky relaxačných procedúr si môžete vybrať napríklad rôzne masáže a zábaly.

Pamiatky a atrakcie

Katolícky kostol v Harkány je pomerne nový, postavený bol v roku 1990. Za historickými pamiatkami sa môžete vybrať do blízkeho Pécsu (25 km). Je tu aj obľúbené divadlo.

Kúpanie v Harkány

Počas pobytu určite navštívite Žigmundov park pri kúpeľoch, ktorý je ako stvorený na príjemnú prechádzku. Nájsť v ňom môžete aj studňu zo známeho materiálu, ktorá zobrazuje motívy spájajúce sa s legendou o liečivej vode.

Tipy na hotel a apartmán

Len 250 metrov od kúpeľov leží v tichej časti centra mesta trojhviezdičkový Ametiszt Hotel Harkány. Obklopuje ho krásna udržiavaná záhrada s terasou. V cene pobytu sú zahrnuté raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie a súkromné hotelové parkovisko. V reštaurácii sa podávajú prevažne maďarské pokrmy. Väčšina ubytovacích jednotiek je klimatizovaná a má zariadený balkón alebo terasu. Povinnou výbavou každej izby je kúpeľňa, TV a chladnička. Aktuálne ceny zobrazíte kliknutím na názov hotela.

Cenovo výhodné ubytovanie v apartmánoch poskytuje trojhviezdičkový Siesta Club Hotel, ktorý sa nachádza priamo pri kúpeľoch. Väčšina zaujímavých atrakcií je v pešej dostupnosti, k dispozícii je aj požičovňa bicyklov. V reštaurácii sa podávajú medzinárodné (hlavne talianske) špeciality. V celom areáli je dostupné bezplatné Wi-Fi, parkovanie je taktiež zdarma. Raňajky sú spoplatnené (2€). Priestranné apartmány majú balkón s výhľadom, TV, kúpeľňu s vaňou a zariadenú kuchynku. Skúsenosti predošlých hostí a aktuálne ceny ubytovania zobrazíte kliknutím na predošlý odkaz (názov hotela).

health-gymnastics-915227-m

Objednať ubytovanie v Harkány!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *