Atrakcie v Pécsi a sprievodca mestom

Publikované dec 16, 2013 v kategórii Maďarsko

Atrakcie v Pécsi a sprievodca mestom

Mesto v juhozápadnej časti Maďarska, v župe s názvom Baranya. Počtom obyvateľov patrí Pécs medzi najväčšie mestá v krajine. Sídli tu biskup a univerzita, ktorá bola založená už v roku 1367 (najstaršia na území bývalého Uhorska).

Pécs je bohatý na historické pamätihodnosti, čo dokazujú napríklad náleziská rímskych hrobiek. Boli to práve Rimania, kto v 2. storočí založil toto mesto.

Významné pamiatky v Pécsi

Rímske hrobky nie sú jedinou pamiatkou, ktorú by ste na území Pécsu nečakali. Niečo tu po sebe zanechali aj Turci, ktorí mali nad mestom nadvládu približne 150 rokov. Návštevníci mesta môžu „vďaka“ nim obdivovať moslimské stavby – napríklad mešity. Na Széchenyiho námestí sa nachádza mešita Ghasi Kasim Pascha, z ktorej je dnes katolícky kostol. Najlepšie zachovaná je mešita Jakowaliho Hassana Paschu. Nájdete ju na Rákócziho ulici.

Mesto preslávila rodina Zsolnay, ktorá tu v roku 1853 spustila výrobu keramických dlaždíc. Rodina má v Pécsi aj vlastné múzeum.

Možno práve vďaka prelínaniu rôznych kultúr bol Pécs v roku 2010 (spolu s Essenom a Istanbulom) Európskym hlavným mestom kultúry. Pri tejto príležitosti investovalo mesto do svojho rozvoja až 141 miliónov eur, vďaka čomu mohla byť vybudovaná napríklad koncertná sála a knižnica. V nej sa nachádza viac ako milión kusov kníh, čím sa zaraďuje na druhú priečku v rebríčku najväčších knižníc v Maďarsku.

Hľadanie ubytovania v Pécsi

Mesto je na turistov pripravené. Priamo cez rezervačný systém si môžu potencionálni návštevníci vybrať spomedzi desiatok rôznych ubytovacích zariadení.

Zábery z výletu v Pécsi

Veľmi pozitívne hodnotenia má trojhviezdičkové zariadenie Centrum Apartments. Veľkou výhodou je poloha v tichej oblasti, avšak len pár krokov od centra mesta. Vďaka nej sa k dôležitých pamätihodnostiam dostanete pohodlne aj pešo. Hostia si môžu rezervovať štúdio alebo apartmán. Súčasťou všetkých ubytovacích jednotiek je klimatizácia, drevené podlahy, vlastná kúpeľňa a kuchynka. Nechýba ani patio s výhľadom. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, k dispozícii je aj bezplatné súkromné parkovisko. V cene pobytu sú raňajky. Štúdio pre dvoch stojí už od 51€/noc.

Výborné ohlasy majú aj apartmány Hungaria Apartments. Tiež sa nachádzajú v tichej oblasti v centre mesta. Apartmány sú príjemné, čisté a kvalitne vybavené. Hostia si pochvaľovali snaživý personál, s ktorým sa bez problémov dohovoríte v angličtine. Súčasťou všetkých apartmánov sú drevené podlahy, vlastná kúpeľňa, kuchynka a patio. Niektoré majú aj klimatizáciu. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Za štúdiový apartmán pre dvoch zaplatíte 43€/noc.

tvtower-pcs-172970-m

Objednať ubytovanie v Pécsi!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *