Obľúbené chorvátske letovisko Novi Vinodolski

Publikované dec 12, 2013 v kategórii Chorvátsko

Obľúbené chorvátske letovisko Novi Vinodolski

Obľúbená letná destinácia dovolenkárov. Prístavné mestečko Novi Vinodolski (domáci mu hovoria skrátene „Novi“) sa nachádza 9 km od mesta Crikvenica.

Zdrojom obživy miestnych obyvateľov je okrem rybolovu a poľnohospodárstva (pestovanie vínnej révy) prevažne cestovný ruch. Návštevníci si môžu prenajať apartmány za veľmi priaznivé ceny, v dnešnom článku prinášame zopár tipov.

Kúpanie a pláže

Dôvodom cestovania do Chorvátska je pre väčšinu turistov predovšetkým Jadranské more a pláže. Jedna z najznámejších pláží v meste sa nachádza v zátoke Lišanj. Tvorí ju piesok a drobné kamienky, vďaka plynulému vstupu do mora je vhodná pre rodiny s malými deťmi. V prípade veľkých horúčav určite oceníte tieň z borovicových lesov, ktoré pláž obklopujú. Je vhodná aj pre invalidov, ktorým uľahčuje vstup do vody špeciálny výťah. O vysokej kvalite svedčí ocenenie „modrá vlajka“.

Propagačné video mestečka

Za ďalšími plážami sa oplatí spraviť výlet napr. do blízkej Crikvenice, kde sa taktiež nachádzajú pláže ocenené modrou vlajkou. Dávajte si však pozor na morských ježkov, ktorí dokážu spôsobiť nepríjemnú bolesť.

Kde sa ubytovať?

Najširší výber a skutočne výhodné ceny ponúkajú online rezervačné systémy, ktoré majú v ponuke desiatky miestnych ubytovacích zariadení. Osobne ich mám v obľube najmä vďaka možnosti prečítania recenzií od predošlých návštevníkov, ktoré vedia byť pri výbere vhodného pobytu veľmi nápomocné.

Tipy na apartmány

Výnimočne pozitívne skúsenosti majú hostia s štvorhviezdičkovým zariadením Apartments Ilona. Vo svojich hodnoteniach chvália čistotu, výhodnú polohu, výborné vybavenie a prvotriedne služby. Apartmány sa nachádzajú len pár desiatok metrov od pláže, centrum mesta je vzdialené vyše 1 km. Ubytovacie jednotky obklopuje záhrada, v ktorej je možné grilovať. Všetky apartmány sú klimatizované a odhlučnené, ich súčasťou je balkón s výhľadom na more. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa a kuchynka, v ktorej nechýba mikrovlnka, chladnička a sporák. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, hostia majú k dispozícii aj súkromné parkovisko zdarma. Aktuálne ceny a recenzie sa zobrazia po kliknutí na odkaz vyššie.

Nič nepokazíte ani pri rezervácii pobytu v trojhviezdičkovom Apartments Lidija. Čisté a útulné apartmány sú veľmi dobre zariadené, majiteľka je snaživá a priateľská. Veľkou výhodou je možnosť dovolenkovať s domácim miláčikom bez príplatku. More je vzdialené 300 metrov, centrum mesta je vo vzdialenosti 800 metrov. Súčasťou všetkých apartmánov je okrem TV a terasy aj vlastná kuchynka a kúpeľňa. Väčšina ubytovacích jednotiek je klimatizovaná.  Bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Ceny ubytovania nájdete po kliknutí na názov apartmánov (odkaz vyššie).

soukrome-apartmany-novi-vinodolski-okoli

Objednať ubytovanie v Novi Vinodolski!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *