Crikvenica – mimoriadne čisté more

Publikované aug 13, 2013 v kategórii Chorvátsko

Crikvenica – mimoriadne čisté more

Chorvátske mesto na severozápadnom pobreží. Názov mesta je odvodený zo slova „crkva“ (kostol) podľa miestneho kláštoru. Crikvenica je obľúbená turistická destinácia, vzdialená 35 km od Rijeky. Pri nej sa nachádza najbližšie medzinárodné letisko.

Letisko Rijeka sa nachádza na ostrove Krk pri mestečku Omišalj. Od Crikvenice je vzdialené približne 19 km. Využíva sa počas letnej sezóny, prevažne nízkonákladovými spoločnosťami.

Dôvody obľúbenosti Crikvenice sú jednoduché, je to kvôli prímorskej polohe a plážam. Hlavná mestská pláž Gradska plaža je od centra vzdialená len 200 metrov. Tvorí ju hrubý piesok, vstup je platený (do 17:00).

Niektoré miestne pláže sú ocenené modrou vlajkou, čo znamená, že voda v mori a miestne prostredie sú mimoriadne čisté. Niektoré z nich sú však plné morských ježkov, ktorí môžu spôsobiť nepríjemnú bolesť. Predísť tomu môžete používaním kúpacích topánok.

Zábery z dovolenky v Crikvenici

Mesto tvoria 4 menšie osady – Crikvenica, Selce, Dramalj, Jadranovo. Ubytovať sa dá v ktorejkoľvek z nich, najviac obľúbené sú však prvé dve. Ubytovanie v Crikvenici poskytujú desiatky miestnych hotelov a apartmánov.

Vynikajúce hodnotenia má štvorhviezdičkový Grand Hotel Dramalj, za kvalitu sa však platí. Preto tu nocľah stojí od 144€. V cene je však polpenzia v hotelovej reštaurácii, kde sa zvyknú podávať hlavne typické chorvátske špeciality. Hotel sa nachádza pri pobreží, 2 km od centra mesta. Každá izba má balkón (niektoré aj dva) s krásnym výhľadom na more. Sú klimatizované a samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa. Hostia majú k dispozícii saunu, posilňovňu a bazén. Parkovanie na súkromnom parkovisku je zdarma, nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi.

Ubytovanie v osade Selce poskytuje štvorhviezdičkový Hotel Marina. V cene pobytu sú raňajky, na vyžiadanie je k dispozícii polpenzia. Veľkou prednosťou hotela je vyhrievaný bazén, hostia môžu využiť aj posilňovňu a saunu. Súčasťou moderných a klimatizovaných izieb je balkón s výhľadom na more a kúpeľňa s vaňou. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Ceny dvojlôžkovej izby sa počas sezóny zvyknú pohybovať od 128€.

Ceny uvedené v článku sú iba orientačné. Menia sa hlavne v závislosti od sezóny a obsadenosti. Najväčší záujem o ubytovanie je pochopiteľne počas letnej sezóny, čo spôsobuje aj rast cien. Odporúčame uskutočniť rezerváciu v dostatočnom predstihu.

Ak máte skúsenosti s ubytovaním v Crikvenici, neváhajte napísať komentár nižšie.

40555021

Objednať ubytovanie v Crikvenici!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *