Atrakcie istrijského polostrova Lanterna

Publikované máj 10, 2014 v kategórii Chorvátsko

Atrakcie istrijského polostrova Lanterna

Polostrov Lanterna je obľúbeným strediskom cestovného ruchu v západnej Istrii. Tak ako v ostatných chorvátskych destináciách, aj tu je najväčším lákadlom prímorská poloha a pláže (niektoré aj s modrou vlajkou).

V tomto článku okrem iného ponúkneme tipy na ubytovanie v miestnom letovisku Tar, ktoré je vzdialené 8 km od známejšieho mesta Poreč. Ide o klasickú poľnospodársko-rybársku obec, ktorej obyvatelia sa posledné desaťročia živia aj cestovným ruchom.

Pláže a atrakcie

Celá oblasť má klasické istrijské pláže, ktoré tvoria prevažne okruhliaky. Niektoré majú vybetónované móla. Návštevníci si pochvaľujú veľmi dobré podmienky na vodné športy (windsurfing, vodné lyžovanie, jachting), nachádza sa tu aj stredisko pre potápačov. Modrou vlajkou bola v minulosti ocenená pláž Crnika, pláž Galeb (pri autokempe Solaris) a pláž Valeta (pri autokempe Lanterna). Za ďalšími príjemnými plážami sa oplatí vycestovať aj do okolitých letovísk (výborné podmienky má napríklad spomínaný Poreč).

Západ slnka

Spomedzi miestnych pamätihodností sú najvýznamnejšie sakrálne pamiatky. V obci Tar sa nachádza kostol svätého Michala Archanjela z 13. storočia a farný kostol sv. Martina z 18. storočia. Zachovali sa aj zbytky ilýrskych a antických osídlení.

Kde sa dobre ubytovať?

Pozitívne ohlasy má dvojhviezdičkové apartmánové zariadenie s názvom Lanterna Apartments. Predošlí návštevníci vo svojich recenziách chvália personál na úrovni, výhodnú polohu (blízkosť pláže), férové ceny a kvalitné vybavenie ubytovacích jednotiek. Zariadenie je vhodné aj na pobyt so psom (alebo iným domácim miláčikom). Súčasťou areálu je reštaurácia a tenisové kurty, v blízkosti sú supermarkety a trhy s čerstvými rybami. Súčasťou apartmánov je balkón, kompletne vybavená kuchynka, obývačka, kúpeľňa a spálňa. K dispozícii je bezplatné parkovisko, bohužiaľ však chýba pripojenie na internet. Aktuálne ceny ubytovania a recenzie od predchádzajúcich návštevníkov si môžete ľahko prezrieť kliknutím na názov apartmánov vyššie.

Pre náročnejšiu klientelu je určený štvorhviezdičkový Valamar Club Tamaris Hotel. Pobyty v hoteli sú all-inclusive, strava je podľa recenzií návštevníkov výborná. Poloha 100 metrov od pláže (upravená pre hendikepovaných), hostia však môžu využiť aj hotelové bazény. Okrem toho je k dispozícii posilňovňa, kozmetické centrum, bar a samozrejme reštaurácia. Súčasťou klimatizovaných izieb je balkón s výhľadom, kúpeľňa (vaňa alebo sprchový kút) a TV s plochou obrazovkou. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Recenzie a ceny ubytovania zobrazíte kliknutím na názov hotela.

6284560090_1a373eb4f5_o

Objednať ubytovanie na Lanterne!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *