Spoľahlivé ubytovanie a najlepšie pamiatky v meste Kielce

Publikované jan 12, 2015 v kategórii Poľsko

Spoľahlivé ubytovanie a najlepšie pamiatky v meste Kielce

Poľské Kielce sú hlavným mestom Svätokrížskeho vojvodstva. Kedysi boli známe najmä ťažbou nerastných surovín (vápenec, kovové rudy), dnes sú významným centrom kultúry a obchodu.

Občas sem zvyknú zavítať aj turisti, ktorí si môžu prehliadnuť pomerne zaujímavé pamätihodnosti. Mesto je sympatické i vďaka množstvu zelených plôch a prírodných turistických trás.

Čo sa oplatí vidieť?

Prvé historické zmienky o pôvodnej osade sa objavujú v roku 1081, mestské práva získala v roku 1364. Spomienkou na staré časy sú rôzne pamiatky, niektoré sa zachovali dokonca až zo stredovekých čias.

Kielce ležia na úpätí Svätokrížskych hôr (260-406 metrov nad morom), ktoré patria medzi najstaršie pohoria v Európe. Od roku 1950 je tu zriadený národný park, mnohí túto oblasť označujú ako úžasný a rozmanitý geologický skanzen.

Skvelým miestom na začiatok prehliadky je stará mestská tržnica s množstvom krásnych starých domov. Odtiaľ sa pešo dostanete ku katedrálnej bazilike Nanebovzatia Panny Márie (postavená v roku 1171), ktorej cenný interiér ukrýva umelecké skvosty. Ďalšou zaujímavou atrakciou je Palác krakovských biskupov (17. storočie, slúžil ako letné sídlo), v ktorom dnes sídli múzeum. Pozornosť pútajú romantické veže, kostoly, múzeá, pôvodné meštianske domy a staré panské sídla.

Kde sa ubytovať?

Výborné ohlasy má penzión Pokoje Gościnne Jaga, situovaný v prírodnom a pokojnom prostredí (2 km od centra). V okolí sú rôzne reštaurácie a obchod, v spoločnej kuchynke sa môžete bezplatne občerstviť čajom a kávou. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi i parkovanie. Predošlí hostia chvália skvelý personál, krásne okolie, čistotu, a vynikajúce raňajky. Po kliknutí na názov penziónu si okrem aktuálnych cien môžete prezrieť i všetky recenzie. Izby sú vybavené kúrením a kúpeľňou, nechýba ani TV s plochou obrazovkou.

Život na sídlisku

Uprednostňujete skôr hotely? Skvelé ohlasy a férové ceny má trojhviezdičkový Hotel Stangret. Jeho súčasťou je záhrada s malou ZOO, detské ihrisko s rôznymi atrakciami, sauna, vírivka a reštaurácia s tradičnými poľskými špecialitami. V cene pobytu sú zahrnuté raňajky, k dispozícii je i bezplatné parkovisko a Wi-Fi pripojenie na internet v celom areáli. Predchádzajúci návštevníci chvália skvelého majiteľa, prírodnú polohu a skvelé vybavenie ubytovacích jednotiek. Klimatizované izby majú výhľad do záhrady, TV s plochou obrazovkou a vlastnú kúpeľňu. Odporúčam kliknúť na názov hotela a prezrieť si aktuálne možnosti rezervácie.

pl-walls-of-earth-history-483686-m

Objednať ubytovanie v Kielce!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *