Tipy na kúpanie a apartmány v Karlobagu

Publikované apr 17, 2014 v kategórii Chorvátsko

Tipy na kúpanie a apartmány v Karlobagu

Oproti ostrovu Pag sa nachádza prímorské letovisko, ktoré je situované medzi pohorím Velebit a Jadranským morom. Karlobag je ideálnou destináciou na kombináciu dovolenky pri pláži s turistikou vo svetovej biosférickej rezervácii.

Nepatrí medzi známe turistické destinácie, rozvoj cestovného ruchu nastáva až v posledných rokoch. Na upravených plážach sú veľmi dobré podmienky na kúpanie. Kedysi slúžil ako trajektový prístav.

História a pamiatky

Pôvodný názov tohto starého námorného a obchodného mesta v najsevernejšej časti Dalmácie bol Bag. Dnešný názov vznikol podľa habsburgského veľkovojvodu Karla, ktorý dal mesto obnoviť po jeho vypálení Turkami v roku 1525. Neskôr bol Karlobag opäť viackrát poznačený vojnovými udalosťami. Za rozvoj mesta sa zaslúžil cisár Karol VI., ktorý tu založil prístav a budoval cesty.

Letná dovolenka v Karlobagu

Medzi sakrálne pamiatky kedysi patril farný kostol sv. Karla Boromejského z roku 1767. Po bombardovaní počas druhej svetovej vojny sa však zachovala iba zvonica. Do dnešnej doby sa zachoval kapucínsky kláštor s kostolom sv. Jozefa zo začiatku 18. storočia a pozostatky stredovekého hradu.

Pláže a more

V Karlobagu si okrem kúpania môžete užiť aj rôzne vodné športy. More je čisté, pláže tvoria kamienky a štrk. Vychutnať si môžete výhľad na majestátne pohorie Velebit. V mestečku sa nachádzajú dve pláže. Prvá (väčšia) je pred hotelom Zagreb, nájdete tu aj vybetónované móla na opaľovanie. Druhá sa nazýva Gradska pláž, prípadne Velinac. Nájdete ju na východnom okraji mesta pri pozostatkoch kostola. Tvoria ju menšie kamienky. Príjemné možnosti na kúpanie má aj zátoka Tatinja na západne.

Kde sa ubytovať?

Nocľah ponúkajú 2 hotely, kemping blízko mesta a čoraz viac súkromných apartmánov. Odporúčame napríklad trojhviezdičkové Apartments Ribarica, ktorých súčasťou je súkromná pláž a vlastná reštaurácia. Poloha 4 km od centra Karlobagu a 20 km od Velebitu. Ochotní majitelia pravidelne organizujú rybárske výlety. K dispozícii je bezplatné parkovanie, samozrejmosťou je aj Wi-Fi pripojenie na internet. Apartmány sú priestranné, klimatizované a veľmi moderne zariadené. Z balkóna si môžete užiť výhľad na more a hory. V obývačke Vás prekvapí krb, nechýba však ani posedenie a TV s plochou obrazovkou. Súčasťou každého apartmánu je aj vlastná kuchynka s jedálňou a kúpeľňa s uterákmi. Fotky a aktuálne ceny zobrazíte kliknutím na odkaz vyššie.

23175902

Objednať ubytovanie v Karlobagu!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. Dobry den.
    Prosim Vas,mate fotky apartmanov v hoteli Zagreb Karlobag?
    Dakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *