Graz

Publikované júl 27, 2013 v kategórii Rakúsko

Graz

Po hlavnom meste Viedeň je Graz druhé najväčšie mesto Rakúska. Je známy predovšetkým ako študentské mesto, nachádza sa tu 6 univerzít.

Mesto má krásne historické centrum, ktoré je od roku 1999 súčasťou zoznamu UNESCO. Turisti môžu v Grazi obdivovať rôzne pamiatky, jednou z nich je Schlossberg. Tento „zámocký vrch“ je symbolom mesta. Jeho súčasťou je Hodinová veža a pevnosť, ktorej základy sa budovali už v 9. storočí.

Táto pevnosť pomáhala odolávať nájazdom Turkov, ktoré trvali niekoľko storočí. Od roku 1797 bolo mesto ohrozované aj Napoleonovou armádou. Tá tu narobila veľké škody, ktoré sa takmer dotkli aj Hodinovej veže. Obyvatelia museli zaplatiť obrovskú sumu za ponechanie zbožňovanej pamiatky v pôvodnom stave. Niektoré pamiatky boli zničené aj počas 2. svetovej vojny.

V roku 2003 sa Graz pýšil titulom Európske hlavné mesto kultúry. Tá je tu na vysokej úrovni, pravidelne sa tu konajú rôzne známe festivaly a iné kultúrne podujatia. Mesto sa snaží kultúru podporovať rôznymi formami, poskytuje napríklad bezplatný vstup na väčšinu predstavení.

Krátke video o meste

Letisko Graz sa nachádza približne 10 km od centra mesta. Z letiska sa do mesta dostanete napríklad vlakom, železničná stanica je vzdialená 4 minúty chôdze od letiska. Cesta vlakom do hlavnej železničnej stanice v meste trvá zhruba 12 minút.

V Grazi sa zvyknú konať rôzne výstavy, ktoré taktiež zvyknú prilákať množstvo návštevníkov. Vhodné ubytovanie pri výstavisku ponúka štvorhviezdičkový Mercure Graz Messe, ktorý je od neho vzdialený len pár stoviek metrov. Staré mesto je od hotela vzdialené 1,5 km, letisko je vo vzdialenosti 18 km. Súčasťou klimatizovaných izieb je balkón a vlastná kúpeľňa. Regionálne špeciality a kvalitné vína si môžu hostia vychutnať v hotelovej reštaurácii Leonardo. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, spoplatnené parkovanie v hotelovej garáži (12€/deň). Nocľah v dvojlôžkovej izbe stojí od 69€/noc.

Pozitívnymi ohlasmi od hostí sa môže pochváliť Hotel Gollner. 4 hviezdičky, poloha v centre mesta. Moderné a odhlučnené izby a apartmány, niektoré majú aj klimatizáciu. Samozrejmou súčasťou je vlastná kúpeľňa. Každé ráno sa podávajú raňajky vo forme bufetových stolov, počas priaznivého počasia si ich môžu hostia vychutnať aj na terase. V okolí sa nachádza mnoho reštaurácii a obchodov. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovanie v stráženej hotelovej garáži (11€/deň). Cena dvojlôžkovej izby začína na 104€/noc.

O svoje skúsenosti s ubytovaním v Grazi sa môžete podeliť v komentároch nižšie.

691650_graz_townhall

Objednať ubytovanie v Grazi!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. Dobrý, viem, že možno to nieje veľmi k téme, ale chcela by som sa informovať či neviete o nejakých bytoch ktoré by sa dali rezervovať už za jeden deň. Ideme s kamaratkou pracovať do Grazu lenže v hľadaní bytu sa nám veľmi nedarí. Ak by ste o niečom takom vedeli bola by som vďačná, ak by ste sa ozvali.
    ďakujem pekne a pekný deň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *